سامان ملک، اولین بازار امن آنلاین املاک

لوگوی خطی
اهمیت سن آپارتمان، بهترین سن آپارتمان برای خرید چند سال است؟

اهمیت سن آپارتمان، بهترین سن آپارتمان برای خرید چند سال است؟

فهرست مطالب

سن آپارتمان یکی از معیارهای مهم در ارزش گذاری بر روی ملک می‌باشد. آپارتمان‌های نوساز در مقایسه با آپارتمان‌های با سن بالایی که در منطقه مشابه قرار گرفته‌اند معمولاً قیمت بسیار بالاتری دارند و ممکن است این تفاوت قیمت حتی تا چند برابر بیشتر باشد.

آپارتمان‌های نوساز بعد از گذشت زمان دچار استهلاک شده و در نتیجه کیفیت و همچنین ارزش آن‌ها کاهش پیدا می‌کند تا جایی‌که ساختمان‌های فرسوده تنها بر اساس ارزش زمین قیمت گذاری می‌شوند. اما سوال مهم در خرید آپارتمان این است: آپارتمان تا چند سال ساخت بخریم؟

پاسخ به این سوال به نیاز و هدف خریدار وابسته است و ممکن است از پیشنهاد خرید یک آپارتمان کلید نخورده تا یک آپارتمان 30 سال ساخت متفاوت باشد.

اگر قصد خرید آپارتمان و یا سرمایه‌گذاری در بازار مسکن را دارید گروه کارشناسان مجله املاک سامان ملک در این مقاله اطلاع مفیدی را درباره بهترین سن آپارتمان برای خرید در اختیار خواننده قرار خواهد داد. همچنین می‌توانید به کمک سامانه املاک سامان ملک پس از مقایسه قیمت انواع ملک، با اطمینان خاطر بیشتر خرید آپارتمان خود را انجام بدهید.

بهترین سن آپارتمان برای خرید

بیشتر بخوانید: خانه ویلایی بخریم یا آپارتمان؟

آپارتمان نوساز بخریم یا چند سال ساخت؟

مهم‌ترین مسئله پیش از خرید آپارتمان پاسخ به این سوال است که با چه هدفی قصد خرید آپارتمان را دارید؟ افراد متفاوت به دلایل مختلف سرمایه‌ی خود را به سمت بازار مسکن سوق می‌دهند.

املاک سامان ملک با توجه به نیاز شما، ممکن است خرید یک آپارتمان بسیار قدیمی یا یک آپارتمان کلید نخورده را به شما پیشنهاد بدهد. شهر مورد نظر نیز در تفاوت قیمتی آپارتمان نوساز و چند سال ساخت تاثیرگذار است.

برای خرید آپارتمان یزد می‌توانید از مشاوران ما در سامان ملک کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: هزینه ساخت هر متر مربع ساختمان در سال 1403+ راهنمای محاسبه هزینه‌ها

شرایط و اهداف مختلف در خرید آپارتمان

تشخیص بهترین سن آپارتمان برای خرید تا حدود زیادی به بودجه خریدار، هدف از خرید، نیازهای افراد و حتی موقعیت جغرافیایی بستگی دارد. البته موقعیت جغرافیایی نیز یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی اهمیت سن آپارتمان است و میان خرید آپارتمان در مازندران با مناطق دیگر تفاوت‌های جدی وجود دارد.

اهداف مختلف در خرید آپارتمان

سرمایه گذاری طولانی مدت

ممکن است فردی برای سرمایه گذاری طولانی مدت و افزایش سرمایه‌ی خود با توجه به میزان تورم، تصمیم به خرید آپارتمان داشته باشد. بهترین سن آپارتمان برای خرید در هنگام سرمایه گذاری برای این افراد آپارتمانی با سن حدوداً 5 تا 80 سال می‌باشد.

آپارتمان‌های با این سن در مقایسه با آپارتمان‌های نوساز معمولاً افت قیمت زیادی دارند و برای سرمایه‌گذاری یا رشد قیمتی در مدت زمان کوتاه مناسب می‌باشند. رشد تورم بر روی افزایش قیمت زمین تاثیر خواهد داشت و در نهایت صاحب ملک سرمایه خود را با جریان تورم در جامعه افزایش داده است.

خرید آپارتمان برای سکونت

اما بعضی دیگر از افراد با هدف سکونت قصد خرید آپارتمان را دارند. موضوع مهم در این نوع از خرید، میزان سرمایه‌ای است که شما در اختیار دارید. اگر برای شما مهم است که ساختمان نو یا اصطلاحاً کلید نخورده باشد مجبور به پرداخت هزینه‌ی بیشتری هستید.

اما اگر این موضوع برای شما در اولویت قرار ندارد، می‌توانید با خرید یک آپارتمان 5 تا 15 ساله، همزمان با پرداخت هزینه‌ی کمتر، کیفیت و کاربری مناسب را نیز در اختیار داشته باشید. البته ممکن است این آپارتمان با توجه به نیاز و سلیقه‌ی شما نیاز به کمی بازسازی نیز داشته باشد که هزینه‌ی آن قابل قبول خواهد بود.

اما اگر مقدار بودجه‌ای که شما در اختیار دارید محدود است و قصد ساکن شدن در واحد آپارتمانی را دارید می‌توانید یک آپارتمان با سن بیشتر از 15 سال خریداری نمایید. این آپارتمان‌ها با قیمت بسیار پایین‌تر از آپارتمان‌های نو در بازار معامله می‌شوند اما نیاز به بازسازی‌های جدی و هزینه‌بر پیش از سکونت دارند.

در صورتی که بازسازی به صورت اصولی و صحیح انجام بشود، ارزش ملک افزایش چشم‌گیری پیدا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: بررسی جامع بهترین طبقه آپارتمان برای سکونت

خرید آپارتمان برای سکونت

سرمایه گذاری و اجاره‌ی ملک

یکی دیگر از حالت‌های خرید مسکن، سرمایه گذاری است که در آن شخص تصمیم دارد ملک خود را برای سال‌هایی که قصد فروش آن را ندارد اجاره بدهد. در این حالت باید کیفیت و کارایی واحد آپارتمان نیز در نظر گرفته بشود.

منطقه و امکانات واحد مسکونی در این حالت در مبلغ اجاره و پیش پرداخت بسیار تاثیرگذار است و در صورت خرید آپارتمان بسیار قدیمی، فرسوده و غیر قابل استفاده، امکان اجاره دادن آن وجود ندارد. در این حالت در صورت پرداخت هزینه‌ی منطقی در هنگام خرید آپارتمان با سن قابل قبول می‌توانیم آن را با مبلغ منطقی نیز اجاره بدهیم.

خرید آپارتمان نوساز

اگر قصد سرمایه گذاری در بازار مسکن را دارید خرید یک آپارتمان نوساز و کلید نخورده بدترین گزینه برای شما می‌باشد. در یک سرمایه گذاری عاقلانه و منطقی باید علاوه بر حفظ ارزش پول، با افزایش تورم سرمایه شما را افزایش بدهد.

اما درست در نقطه‌ی مقابل اگر با هدف سکونت خود و خانواده به دنبال خرید یک واحد آپارتمان هستید با خرید یک آپارتمان نوساز حتی اگر مجبور به پرداخت هزینه بیشتر باشد، خیال خودتان را تا چندین سال، بابت هزینه‌های تعمیرات و فرسودگی ملک آسوده خواهد بود.

نکته‌ی پایانی در هنگام خرید آپارتمان، خرید آپارتمان با سن زیر 15 سال است. این آپارتمان‌ها حباب قیمتی ساختمان‌های نوساز را ندارند و با پرداخت هزینه‌ی منطقی برای بازسازی می‌توانند به یک واحد زیبا و با کارایی بالا مانند یک آپارتمان نو تبدیل بشوند.

خرید آپارتمان نوساز بدترین گزینه برای سرمایه گذاری

خرید آپارتمان چند سال ساخت

هر چقدر سن آپارتمان بیشتر باشد، خریدار هزینه‌ی کمتری بابت آن پرداخت خواهد کرد. اما اگر هدف شما از خرید آپارتمان چند سال ساخت، سکونت در آن است، بهتر است هزینه‌ی بازسازی را در هنگام خرید در نظر داشته‌باشید. خرید یک آپارتمان با هزینه‌ی اولیه‌ی بسیار پایین، ممکن است در هنگام بازسازی فشار زیادی را به شما تحمیل کند.

برای خرید ملک در یزد و و اطراف آن و یا همچنین خرید املاک شمال می‌توانید از گروه ساختمانی سامان ملک کمک بگیرید تا در نهایت خریدی مطمئن و با کیفیت را تجربه کنید. فرم زیر را پر کنید تا برای مشاوره دقیق با شما تماس بگیریم:

تفاوت‌های آپارتمان نوساز و چند سال ساخت

آپارتمان نوساز و چند سال ساخت مزایا و معایبی دارند که اطلاع از آن‌ها در تشخیص بهترین سن آپارتمان برای خرید به شما کمک خواهد کرد. در ادامه مزایا و معایب آپارتمان نوساز و چند سال ساخت به صورت جداگانه توصیح داده شده است.

مزایای آپارتمان نوساز

  • با خرید یک آپارتمان نوساز می‌توانید دکوراسیون آن را مطابق با سبک و سلیقه‌ی خودتان انتخاب کنید. در خرید خانه‌های نوساز معمولاً انتخاب رنگ دیوارها، طراحی کابینت‌های آشپزخانه، سرامیک‌های کف و… بر عهده‌ی خریدار است و این یکی از نکات مثبت در آپارتمان‌های نوساز به حساب می‌آید.
  • گرمایش و سرمایش در آپارتمان‌های نوساز به دلیل عایق سازی شدن دیوارها و استفاده از در و پنجره‌های دوجداره در مقایسه با آپارتمان‌های قدیمی‌تر آسان‌تر خواهد بود. البته می‌توان با پرداخت هزینه‌ی بازسازی در ساختمان‌های با سن بیشتر در و پنجره‌های دوجداره را جایگزین مدل‌های قدیمی‌تر نمود.

معایب آپارتمان نوساز

  • دیوارهای آپارتمان‌های نوساز در مقایسه با ساختمان‌های قدیمی اغلب نازک‌تر هستند و از نظر انتقال صدای همسایه ممکن است مطلوب شما نباشد.
  • قیمت آپارتمان‌های نوساز با توجه به موقعیت جغرافیایی، کیفیت مصالح و مسائل دیگر در مقایسه با ساختمان‌های قدیمی بسیار بیشتر است.
مزایا و معایب آپارتمان نوساز

مزایای آپارتمان چند سال ساخت

  • آپارتمان‌های قدیمی به دلیل طراحی خاص و فضای بیشتر هنوز می‌توانند توجه بازار را به خودشان جلب کنند.
  • اگر به هر دلیلی منطقه مسکونی برای شما مهم است و ترجیح می‌دهید در مناطق بهتر شهر ساکن بشوید اما بودجه‌ی شما محدود است، خرید آپارتمان چند سال ساخت بهترین گزینه برای شماست. شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای نزدیک به خرید یک آپارتمان کلید نخورده در مناطق دیگر، یک آپارتمان چند سال ساخت در منطقه‌ی بهتر خریداری نمایید.

معایب آپارتمان چند سال ساخت

  • گرمایش و سرمایش آپارتمان‌های با سن بالا و فرسوده مشکل ساز خواهد بود. در صورتی‌که قصد سکونت در این ساختمان‌ها را دارید بهتر است پیش از ساکن شدن سیستم گرمایش و سرمایش آن را مورد بررسی قرار دهید. این موضوع در مناطق شمالی و سردسیر کشور بسیار مهم است
  • هر چند مشکلاتی مانند رطوبت، مشکلات لوله کشی و فاضلاب، سیم کشی برق، سوراخی دیوارها و وجود حشرات موذی در آپارتمان‌های قدیمی بسیار متداول است اما در یک بازسازی اصولی با پرداخت هزینه‌ی منطقی قابل برطرف کردن می‌باشند.

تفاوت قیمت آپارتمان نوساز و چند سال ساخت

ممکن است یک آپارتمان نوساز در یک منطقه‌ی شهر، در مقایسه با یک آپارتمان چند سال ساخت با همان متراژ در منطقه‌ی دیگر بسیار ارزان‌تر باشد اما اگر در یک منطقه‌ی مشخص و محدود بخواهیم قیمت آن‌ها را با هم مقایسه کنیم، فرق قیمتی بین آپارتمان نوساز با چند سال ساخت بسیار مسئله‌ی روشن و واضحی است.

در هنگام خرید یک آپارتمان نوساز، خریدار در ازای کیفیت و آرامش، هزینه‌ی بیشتری را پرداخت می‌کند. بناهای متفاوت با گذشت زمان افت قیمت خواهند داشت و دلیل آن استهلاک تأسیسات، مصالح و تجهیزات ساختمانی است که مالک جدید را وادار به پرداخت هزینه‌ی بازسازی خواهد کرد.

نکته‌ی مهم اینکه میزان تفاوت قیمتی به دلیل سن آپارتمان در استان‌ها و حتی شهرهای مختلف، متفاوت است.

سامانه‌ی سامان ملک، سامانه هوشمند املاک و وبسایتی برای جستجو و ثبت آگهی خرید، فروش، رهن و اجاره ملک می‌باشد که با هدف کاهش هزینه‌های مشتریان، حذف واسطه و سهولت در انتخاب و مقایسه ملک دلخواه تاسیس گردیده است. برای خرید آپارتمان در رامسر می‌توانید از مشاوران املاک سامان ملک کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: بازسازی خانه و هرچه لازم است درباره آن بدانید!

هزینه بیشتر در ازای کیفیت و آرامش بیشتر در آپارتمان های نوساز

بیشتر بخوانید: آپارتمان شما چقدر می ارزد؟ عوامل موثر در قیمت گذاری آپارتمان یزد

نکات مهم بهترین سن آپارتمان برای خرید

خرید آپارتمان پرچالش‌ترین و بزرگ‌ترین خریدی است که یک فرد در طول زندگی خود انجام می‌دهد و به همین دلیل لازم است قبل از آن در مورد بهترین سن آپارتمان برای خرید اطلاعات کافی داشته باشیم. علاوه بر مسائل گفته شده، یکی از دلایلی که افراد تصمیم به خرید آپارتمان چند سال ساخت می‌گیرند، جذابیت پروژه‌ی بازسازی است.

اما خریدار باید هزینه‌ی لازم برای بازسازی آپارتمان را به دقت برسی نماید. به عنوان مثال می‌توان با کمک گرفتن از یک شخص باتجربه در این زمینه، پیش از خرید آپارتمان چند سال ساخت هزینه‌ی نهایی که باید پرداخت کنید را محاسبه نماید.

مواردی مانند فشار آب، کابینت‌ها و کمدها، درها و پنجره‌ها سیستم گرمایش و سرمایش، سیستم تهویه، لوله کشی‌ها و سیم‌کشی‌های برق، رنگ دیوارها و… باید به دقت مورد بررسی قرار گرفته شوند تا پس از محاسبه‌ی هزینه‌ی بازسازی، تصمیم به خرید برای آپارتمان چند سال ساخت گرفته بشود.

هزینه‌های بازسازی آپارتمان

سخن پایانی

عمر آپارتمان مهم‌ترین عامل در ارزش ملک و بازار مسکن می‌باشد. به طور متوسط برای هر یک سال سن ساختمان، حدود 2 تا 3 درصد با توجه به موقعیت جغرافیایی از ارزش ملک کاسته می‌شود تا جایی‌که یک آپارتمان ده ساله در مقایسه با آپارتمان‌های نوساز قرار گرفته در همان منطقه، تا 30 درصد ارزان‌تر هستند و یک آپارتمان 30 ساله به عنوان ساختمان کلنگی و غیرقابل سکونت شناخته می‌شود.

با توجه به این موضوع، خریداران پس از بررسی عوامل مهمی مانند سقف بودجه‌ای که در اختیار دارند، نیازها و اهداف از سرمایه‌گذاری، تصمیم به خرید آپارتمانی با سن مشخص می‌گیرند که برای آن‌ها مناسب باشد.

گروه کارشناسان مجله املاک سامان ملک در این مقاله اطلاعات مفیدی را در رابطه با بهترین سن آپارتمان برای خرید، در اختیار خواننده قرار می‌دهد که برای افراد متفاوت مفید خواهد بود.

اشتراک گذاری در :

دسته بندی املاک

این مطالب را هم حتما بخوانید

در جواب به سوال ویلا تریبلکس یعنی چه؟ می توان گفت تریبلکس ویلاهای لوکس و مدرنی هستند که از سه طبقه مجزا تشکیل شده‌اند و...
هدف از این مقاله، منصرف کردن شما از خرید ویلا در شمال نیست، بلکه ارائه اطلاعاتی است که به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه و سنجیده...
در این مطلب از مجله املاک سامان ملک، با انواع ویلا بر اساس موقعیت جغرافیایی، تعداد طبقات و سبک معماری آشنا خواهید شد. همچنین به...
در دنیای شلوغ و پر هیاهوی امروز که بسیاری از افراد به دنبال مکانی آرام و دور از شلوغی شهر هستند، ویلای شهرکی با ارائه...
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جهت مشاوره با شماره ” 09162167100 ” تماس گرفته و یا فرم را تکمیل کنید.