سامان ملک، اولین بازار امن آنلاین املاک

لوگوی خطی
بررسی جامع بهترین طبقه آپارتمان برای سکونت

بررسی جامع بهترین طبقه آپارتمان برای سکونت

فهرست مطالب

امروزه با روی آوردن مردم به شهرنشینی به علت وجود امکانات و شرایط بهتر، شهرنشینی گسترش یافته و از طرفی با بالا رفتن قیمت ملک و زمین خانه‌های سبک سنتی به شکل آپارتمان و برج تبدیل شده‌اند. این روز‌ها بخش عمده‌ای از مردم جامعه به خصوص در شهرهای بزرگ و شلوغ در آپارتمان‌ها زندگی می‌کنند.

انتخاب یک آپارتمان مناسب دارای پارامترهای مختلفی می‌باشد که موقعیت طبقه آپارتمان یکی از مهم‌ترین آن‌هاست. در این مقاله از سایت املاک سامان ملک یزد به بررسی مزایا و معایب آپارتمان نشینی و همچنین بررسی بهترین طبقه آپارتمان می‌پردازیم.

اگر قصد خرید بهترین طبقه آپارتمان در یزد را دارید مشاوران املاک سامان ملک به شما کمک خواهند کرد:

بررسی بهترین طبقه آپارتمان

انتخاب بهترین طبقه ساختمان برای زندگی یکی از چالش‌های کسانی است که به دنبال خرید آپارتمان هستند. این موضوع اهمیت زیادی دارد و عدم توجه به آن می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در آینده شود. در ادامه این مقاله به بررسی اینکه بهترین طبقه آپارتمان کدام است می‌پردازیم و آن را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد:

1. رفت و آمد و دسترسی

واضح است که از نظر دسترسی و رفت و آمد طبقه اول بهترین طبقه آپارتمان برای خرید می‌باشد. با اینکه امروزه اکثر آپارتمان‌ها به آسانسور مجهز هستند اما هنوز هستند ساختمان‌هایی که آسانسور ندارند و رفتن به طبقات بالا بسیار سخت است.

حتی در آپارتمان‌هایی که آسانسور وجود دارد، احتمال خرابی آسانسور وجود دارد و رفت و آمد در آن‌ها سخت می‌شود. این موضوع مخصوصا برای افراد مسن رنج‌آور و سخت‌تر است. بنابراین از نظر رفت و آمد طبقه اول به خصوص برای افراد مسن بهترین طبقه برای خرید آپارتمان است.

همچنین، بهترین طبقه آپارتمان در زلزله و یا آتش سوزی نیز طبقه اول می‌باشد زیرا خروج از ساختمان بسیار راحت‌تر است.

بررسی بهترین طبقه آپارتمان از نظر رفت و آمد و دسترسی

2. گرمایش و سرمایش

طبقه‌های میانی آپارتمان بهترین طبقات در آپارتمان از نظر سرمایش و گرمایش هستند. زیرا در طبقه اول به دلیل نبود طبقه مسکونی در زیر آن به سرمای بیشتری دچار می‌شود و همچنین طبقه آخر نیز به دلیل تماس سقف با هوا سرما و گرمای بیشتری متحمل می‌شوند.

بنابراین هزینه‌های زیادی باید صرف گرمایش و سرمایش آن‌ها شود. برای مثال بهترین طبقه در آپارتمان 4 طبقه، طبقه دوم آن می‌باشد.

3. نظر چشم انداز

بهترین طبقه در آپارتمان از نظر چشم انداز، طبقات بالایی ساختمان هستند. شما در طبقات بالا می‌توانید چشم انداز زیبایی از شهر ببینید و همچنین ساختمانی روشن‌تر داشته باشید. اما در طبقات پایین میزان نفوذ نور خورشید کم است. بنابراین اگر علاقمند به داشتن ساختمان روشن دارید دور طبقات پایین آپارتمان را خط بکشید.

بررسی بهترین طبقه آپارتمان از نظر نظر چشم انداز

4.سر و صدا

بهترین طبقه آپارتمان برای سکونت در آرامش و به دور از سر و صدا طبقه‌های بالای ساختمان می‌باشد. در طبقات بالاتر آپارتمان سر و صدای خیابان، ترافیک و … کمتر است و همچنین صدای رفت و آمد همسایگانتان نیز شما را آزار نمی‌دهد. در مقابل طبقه اول به دلیل نزدیکی به پارکینگ، خیابان، حیاط و …. بیشترین سر و صدا را متحمل می‌شود.

5.امنیت

امنیت ساختمان نیز از نکات حائز اهمیت در انتخاب بهترین طبقه آپارتمان برای زندگی است. طبقه‌های پایین‌تر به دلیل نزدیکی به درب خروج گزینه مناسب‌تری برای سارقین هستند. بنابراین اگر قصد خرید طبقات پایین آپارتمان را دارید حتما این نکته را در نظر بگیرید و واحدتان را به وسایل ایمنی مجهز کنید.

بررسی بهترین طبقه آپارتمان از نظر امنیت

6.فشار آب و رطوبت

طبقات بالای برج در ساعات پیک مصرف معمولاً دچار کمبود فشار آب می‌شوند. البته این مشکل با استفاده از پمپ و انتقال آب قابل حل است اما به طور کلی از نظر فشار آب، طبقات پایین بهترین طبقه در برج برای خرید هستند.

از دیگر مشکلات طبقه آخر ساختمان، نفوذ رطوبت است. در صورت خرابی ایزوگام پشت بام، طبقه آخر در معرض نفوذ رطوبت و آب به داخل خانه است.

7.بررسی بهترین طبقه آپارتمان از نظر قیمت

قیمت طبقات یکی از دغدغه‌های خریداران آپارتمان می‌باشد. طبقات پایین‌تر قیمت کمتری نسبت به طبقات بالاتر ساختمان دارند و اغلب کسانی که با مشکل مالی روبرو هستند تمایل به خرید طبقه اول ساختمان را دارند اما این طبقات به دلیل سرد بودن در فصول سرد می‌تواند هزینه‌های زیادی را در بر داشته باشد.

اما در نقطه مقابل، برای آپارتمان‌های بدون آسانسور داستان برعکس است و طبقه های پایین‌تر به دلیل سهولت در رفت و آمد قیمت بالاتری دارند و با افزایش طبقه قیمت‌ها کاهش می‌یابد.

بیشتر بخوانید: اهمیت سن آپارتمان، بهترین سن آپارتمان برای خرید چند سال است؟

بررسی بهترین طبقه آپارتمان از نظر قیمت

مزایا و معایب آپارتمان نشینی

با بررسی بهترین طبقه آپارتمان حتما برایتان سوال پیش آمده که آپارتمان نشینی خوب است یا بد؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که آپارتمان نشینی نیز دارای مزایا و معایبی می‌باشد.

از مزایای آپارتمان نشینی می‌توان به امنیت بیشتر، پیشرفته بودن سیستم‌های تأسیساتی، دسترسی آسان به خدمات شهری مانند مکان‌های تفریحی و نزدیکی به مراکز تجاری اشاره کرد.

از طرفی معایب آپارتمان نشینی شامل محدودیت فضایی می‌باشد. در آپارتمان‌ها معمولاً فضای زیادی برای حیاط یا نگهداری حیوان وجود ندارد. همچنین وجود همسایگان پر سر و صدا و آزار دهنده می‌تواند آرامش واحد را تحت تاثیر قرار دهند.

بنابراین انتخاب بین زندگی در آپارتمان یا خانه مستقل شخصی با توجه به نیازها و ترجیحات شخصی و با در نظر گرفتن بودجه و سبک زندگی انجام می‌شود و به طور کلی نمی‌توان به صراحت گفت که زندگی در آپارتمان بهتر است یا خانه مستقل.

بیشتر بخوانید: خانه ویلایی بخریم یا آپارتمان؟

مزایای آپارتمان نشینی

خرید قسطی آپارتمان

خرید آپارتمان یکی از سرمایه گذاری‌های امن و با ریسک پایین شناخته می‌شود که در مدت زمان کوتاه می‎‌تواند سودآوری بالایی داشته باشد. با اطلاعاتی که در مورد بهترین طبقه آپارتمان در این مطلب ارائه شد در صورتی که قصد خرید آپارتمان قسطی در یزد را دارید با کمک سامان ملک می‌توانید به آسانی صاحب آپارتمان شوید. همچنین با سامان ملک می‌توانید نسبت به خرید پیش فروش آپارتمان در سراسر کشور از جمله خرید پیش فروش آپارتمان در رامسر اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی شهرک‌های آپارتمانی رامسر

نتیجه گیری

شما در این مقاله از مجله سامان ملک با مزایا و معایب آپارتمان نشینی و بهترین طبقه آپارتمان برای سکونت آشنا شدید. برای خرید آپارتمان باید با توجه به در نظر گرفتن علایق خود و ویژگی‌های آپارتمان بهترین تصمیم را بگیرید اما به طور کلی طبقات میانی ساختمان‌ها طرفداران بیشتری دارند و مناسب‌تر‌ می‌باشند. برای مثال طبقه دوم و سوم بهترین طبقه در آپارتمان 5 طبقه هستند و طرفداران بیشتری نسبت به دیگر طبقات دارند.

مرکز معاملات آنلاین سامان ملک با چند سال تجربه در زمینه املاک و فروش آپارتمان با ارائه بهترین آپارتمان‌ها می‌تواند پاسخگوی نیازها و علایق شما باشد.

برای خرید آپارتمان در یزد و و اطراف آن و یا همچنین انواع آپارتمان و ویلا در شمال کشور با شرایط ویژه و اقساطی می‌توانید از گروه ساختمانی سامان ملک کمک بگیرید تا در نهایت خریدی مطمئن و با کیفیت را تجربه کنید. فرم زیر را پر کنید تا برای مشاوره دقیق با شما تماس بگیریم:

اشتراک گذاری در :

دسته بندی املاک

این مطالب را هم حتما بخوانید

در این مطلب از مجله املاک سامان ملک به بررسی نکات کلیدی در مورد فسخ قرارداد اجاره، اعم از میزان مبلغ خسارت، زمان فسخ قرارداد...
سند پنج برگی چیست، سندی است که به عنوان "سند رسمی" نیز شناخته می‌شود و یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین اسناد ثبتی در کشورمان است.
در این مقاله به مقایسه ویلای جنگلی و ساحلی پرداختیم و مزایا و معایب هرکدام را به صورت جداگانه بررسی کردیم و به سوالات متداولی...
در این مطلب از مجله سامان ملک توضیح می‌دهیم که تهاتر ملک چیست، سپس شرایط و قوانین انجام این روش آشنا خواهید شد.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جهت مشاوره با شماره ” 09162167100 ” تماس گرفته و یا فرم را تکمیل کنید.