سامان ملک، اولین بازار امن آنلاین املاک

لوگوی خطی
خانه ویلایی بخریم یا آپارتمان

خانه ویلایی بخریم یا آپارتمان؟

فهرست مطالب

خانه ویلایی بخریم یا آپارتمان؟ نسل قدیم همه دوست دارند خانه حیاط دار داشته باشند، باغچه و حوض و صدای پرنده ها. خیلی ها می گویند در آپارتمان ” دلمان می گیرد!” در مقابل خیلی ها مخصوصا نسل جوان تر دوست دارند در آپارتمان زندگی کنند. راحتی و سادگی در پرداخت قبوض و تمیزی محوطه و البته لوکس تر بودن آپارتمان از دلایل آن هاست.

اینکه آپارتمان بهتر است یا خانه ویلایی سوالی است که ذهن بسیاری را هنگام خرید خانه به خود مشغول می کند. برای دریافت پاسخ این سوال و شناخت مزایا و معایب زندگی در خانه ویلایی و آپارتمان تا انتهای مقاله همراه مجله سامان ملک باشید.

مزایای زندگی در خانه ویلایی

خانه ویلایی بخریم یا آپارتمان؟ اگر موارد زیر برای شما خیلی مهم هستند، پس خانه ویلایی برایتان مناسب تر است:

1. فضای بزرگ و راحت

یکی از مهمترین مزایای خانه‌ ویلایی، فضای بزرگ و راحت آن است. این فضای بزرگ به شما اجازه می دهد که در خانه خود با فرزندانتان به بازی مشغول شوید یا به فعالیت‌های ورزشی بپردازید. تعداد اتاق خواب های خانه‌های ویلایی معمولا بیشتر هستند.

2. امکانات داخلی بیشتر و مشاع کمتر

معمولا فضای داخلی خانه های حیاط دار شامل مواردی چون سالن پذیرایی جداگانه، چند اتاق خواب، پارکینگ، انباری و است. این در حالی است که بسیاری از خانه‌های آپارتمانی از امکاناتی مانند پارکینگ و انباری محروم هستند.

هم چنین در خانه ویلایی کم‌ترین میزان مشاع را با همسایه‌­هایتان دارید، می توانید به راحتی مهمانی برگزار کنید و نگران سرو صدا نباشید.

مزایای خانه ویلایی: فضای زیاد و امکانات داخلی بیشتر

3. باغچه و آرامش طبیعت

معمولا این خانه‌ها دارای حیاطی بزرگ و باغچه نیز هستند. به این نکته توجه کنید که معمولا خانه‌های ویلایی را در مناطق خوش آب و هوا می سازند. به همین دلیل شما می‌توانید آرامش زیادی را در خانه‌های ویلایی تجربه کنید.

4. آرامش بیشتر

خانه حیاط دار آرامش بیشتری نسبت به یک واحد مسکونی در یک مجتمع آپارتمانی دارد، زیرا شما از شلوغی و سرو صدای مربوط به همسایگانتان فاصله دارید.

بیشتر بخوانید: زمان طلایی برای خرید خانه

معایب خانه حیاط دار

خانه ویلایی بخریم یا آپارتمان؟ معایب خرید یک خانه حیاط دار می‌ تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. قیمت بالاتر: معمولاً، خرید خانه حیاط دار در مقایسه با خرید یک اپارتمان هزینه بیشتری دارد.
 2. هزینه نگهداری و تمیز کردن: خانه حیاط دار به علت بزرگ تر بودن و فضای بیشتر بیشتر نیاز به نگهداری و تمیزکاری دارد. مثل هزینه مراقبت و تمیز کردن پارکینگ، حیاط، باغچه، انباری و …
 3. هزینه تعمیرات: در صورتی که خانه شما دچار مشکلاتی شود، تعمیر آن ممکن است پرهزینه باشد، به خصوص اگر مشکلات مربوط به حیاط باشد.
 4. امنیت کمتر: امنیت خانه های ویلایی به دلیل نداشتن نگهبان و کم بودن تعداد ساکنین به نسبت پایین‌ تر از اپارتمان است.
مزایا و معایب زندگی در خانه ویلایی

مزایا و معایب زندگی در ویلا

علاوه بر خانه های حیاط دار و ویلایی که داخل شهر ها قرار دارند، نوع دیگری خانه ویلایی نیز وجود دارد که در شهرک های بیرون شهر و یا مناطق خوش آب و هوا ساخته می شوند.

در جواب به سوال خانه ویلایی بخریم یا آپارتمان، از مزایا و معایب ویلا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آرامش بیشتر: زندگی در ویلا کمک می‌کند تا از شلوغی های شهر دور باشید.
 • حفظ و افزایش سرمایه: خرید ویلا همیشه یک سرمایه گذاری خوب محسوب می شود. برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله نکات مهم در خرید ویلا در شمال را بخوانید.
 • دور بودن از امکانات شهری: چنانچه خانه ویلایی شما در مناطق دور از شهر واقع شده باشد، امکان استفاده از خدمات اجتماعی مثل بیمارستان و فروشگاه های بزرگ و … برای شما بسیار محدود خواهد بود.
 • مشکلات امنیت خانه ویلایی: چنانچه ویلای شما در مناطق دور از شهر واقع شده باشد، شما با مشکلات امنیتی روبرو خواهید بود و باید حتما از سیستم‌های امنیتی قوی کمک بگیرید.
نکات مهم هنگام خرید خانه ویلایی

مزایای آپارتمان

خانه ویلایی بخریم یا آپارتمان؟ در بالا توضیحات مختصری در مورد این موضوع بیان کردیم. اما در این بخش از مقاله، شما را با مزایای زندگی در آپارتمان آشنا خواهیم کرد.

1.هزینه کمتر

معمولا زندگی در فضاهای کوچک دارای هزینه کمتری نسبت به خانه‌های بزرگ است. به این دلیل که خانه‌های آپارتمانی فاقد حیاط، باغچه و بسیاری دیگر می باشند. به همین دلیل لازم نیست برای این فضاها هزینه کنید

2. امنیت بیشتر

معمولا ورود به خانه های آپارتمانی سخت‌تر از ورود به خانه های ویلایی است. همچنین اکثر خانه‌های آپارتمانی دارای درب‌های ضد سرقت و سیستم های امنیتی پیشرفته هستند. همین موضوع باعث شده خاطر شما بابت امنیت خانه آسوده باشد.

بیشتر بخوانید: خرید زمین بهتر است یا آپارتمان

3. تعامل بیشتر

معمولا در خانه‌های آپارتمانی چند خانواده در یک ساختمان زندگی می کنند. همین موضوع باعث ایجاد ارتباط و تعامل بیشتر با همسایه‌ها و افراد جدید خواهد شد. آشنایی با سبک زندگی های مختلف، نتیجه زندگی در آپارتمان محسوب می شود.

4. نگهداری و نظافت آسان

به این دلیل که فضای زندگی در آپارتمان‌ها بسیار کوچک است، نگهداری و نظافت آن نیز بسیار ساده تر خواهد بود. این در حالی است که در خانه های ویلایی شما می بایست برای نظافت حیاط و باغچه نیز اقدام کنید. که این موضوع کمی سخت و وقت گیر است.

بیشتر بخوانید: اهمیت سن آپارتمان، بهترین سن آپارتمان برای خرید چند سال است؟

خانه ویلایی بخریم یا آپارتمان

معایب زندگی در آپارتمان

برای پاسخ به این سوال که خانه ویلایی بخریم یا آپارتمان؟ باید با معایب زندگی در خانه ویلایی و آپارتمان نیز آشنا شوید. در این بخش از مقاله به معایب زندگی در آپارتمان می پردازیم.

 • کمبود فضای باز: در حقیقت زندگی در آپارتمان به معنای کمبود فضای باز است. این موضوع می تواند برای افرادی که تجربه زندگی در خانه‌های ویلایی را داشته‌اند، بسیار آزار دهنده باشد.
 • حریم خصوصی محدود: معمولا در خانه‌های آپارتمانی شما با همسایگان خود دارای دیوارهای مشترکی هستید. همین موضوع موجب محدودیت در حریم خصوصی خواهد شد. معمولا صدا از این دیوارها به راحتی عبور کرده و ممکن است موجب ایجاد نارضایتی همسایه ها شود.
 • عدم دسترسی به فضای سبز: معمولا در خانه های آپارتمانی برای دسترسی به فضای سبز می‌بایست به پارک مراجعه کنید. این در حالی است که خانه‌های ویلایی دارای فضای سبز می باشند.
 • عدم دسترسی به پارکینگ: برخی از آپارتمان‌ها فاقد امکاناتی مانند پارکینگ هستند. همین موضوع موجب نگرانی ساکنین بابت محافظت از خودروی شخصی آنها شده است.

نتیجه گیری خانه ویلایی بخریم یا آپارتمان؟

برای پاسخ به این سوال که خانه ویلایی بخریدم یا اپارتمان، لازم است شرایط شخصی خود را مورد بررسی قرار دهید و تفاوت خانه های حیاط دار و آپارتمان را بدانید.

چنانچه به دنبال زندگی در یک فضای بزرگ و استفاده از امکاناتی مانند استخر، جکوزی و پارکینگ هستید، خانه ویلایی برای شما مناسب‌تر است. در مقابل نگهداری و نظافت خانه ویلایی بسیار دشوار و پر هزینه است.

اما اگر ترجیح می‌دهید در یک خانه کوچک‌ تر با امکانات محدود و البته هزینه کمتر زندگی کنید، خرید آپارتمان برای شما مناسب است.

چه قصد خرید خانه ویلایی و چه آپارتمانی را دارید، حتما مقاله نکات خرید خانه را بخوانید. به عنوان مثال توجه به منطقه قرارگیری خانه و امکانات موجود در آن در تصمیم گیری شما نقش مهمی خواهند داشت.

امیدواریم با مطالعه این مطلب از وب سایت مشاورین املاک سامان ملک، به اطلاعات مفیدی دست پیدا کنید. از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید بسیار سپاسگزاریم.

اشتراک گذاری در :

دسته بندی املاک

این مطالب را هم حتما بخوانید

در جواب به سوال ویلا تریبلکس یعنی چه؟ می توان گفت تریبلکس ویلاهای لوکس و مدرنی هستند که از سه طبقه مجزا تشکیل شده‌اند و...
هدف از این مقاله، منصرف کردن شما از خرید ویلا در شمال نیست، بلکه ارائه اطلاعاتی است که به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه و سنجیده...
در این مطلب از مجله املاک سامان ملک، با انواع ویلا بر اساس موقعیت جغرافیایی، تعداد طبقات و سبک معماری آشنا خواهید شد. همچنین به...
در دنیای شلوغ و پر هیاهوی امروز که بسیاری از افراد به دنبال مکانی آرام و دور از شلوغی شهر هستند، ویلای شهرکی با ارائه...
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جهت مشاوره با شماره ” 09162167100 ” تماس گرفته و یا فرم را تکمیل کنید.