سامان ملک، اولین بازار امن آنلاین املاک

لوگوی خطی

مرکز امن و آنلاین معاملات ملکی

دفتر یزد

09162167100

رهن و اجاره خانه در یزد نسبت به محل، ابعاد و امکاناتی که دارند، دارای قیمت های متفاوتی هستند. در سامانه املاک سامان ملک شما می توانید انواع اپارتمان، خانه و مغازه را مشاهده کرده و بعد از بررسی برای دریافت قیمت رهن و اجاره یزد تماس بگیرید.
مسئله ای که در اجاره ملک در یزد وجود دارد این است که شما باید قیمت ها را بررسی کرده و از کارشناسان معتبر مشورت بگیرید. قیمت گذاری خانه های یزد برای اجاره کار آسانی نیست، اما مشورت گرفتن از مشاورین املاک سامان ملک می تواند به شما کمک کند تا بهترین و دقیق ترین قیمت را دریافت کنید.
همچنین نوشتن یک اجاره نامه ی صحیح در اجاره کردن خانه در یزد یکی از مهم ترین مواردی است که باید رعایت شود. سامان ملک در کنار شماست تا برای اجاره خانه خود بهترین قرارداد را از لحاظ حقوقی و مالی بنویسید.

نکات مهم هنگام رهن و اجاره خانه یزد

1. زمانی که صحبت از اجاره یا رهن کردن مسکن یزد می شود، مهمترین مورد مبلغ رهن و اجاره است. نرخ رهن و اجاره خانه در یزد به عوامل گوناگونی مانند موقعیت مکانی، تراکم جمعیت منطقه، متراژ ملک مورد نظر، تعداد خواب واحد، کیفیت ساخت ساختمان و نقشه ملک بستگی دارد. به طور مثال در برخی قسمت های منطقه صفاییه یزد به دلیل آب و هوای مطلوب، وجود مراکز آموزشی و دانشگاه های معتبر، تراکم جمعیت کم و کیفیت بالای ساختمان ها نسبت به سایر مناطق شهر یزد تعرفه رهن و اجاره بالاتری دارد.
2. بعد از قیمت رهن و اجاره خانه در یزد مهمترین نکته ، سکونت صاحب خانه در آن ملک است. مستاجر خانه ای که صاحب خانه در آن نباشد آزادی عمل بیشتری دارد.
3. در هنگام بازدید از خانه با وسواس تاسیسات منزل را بررسی کنید. معایب احتمالی را در پایین قرارداد اجاره خانه قید کنید تا مسئولیت تعمیرات آن در آینده بر عهده شما نباشد.
4. قرارداد اجاره خانه و یا آپارتمان در یزد را حتماً در دفتر مشاور املاک مورد اعتماد خود منعقد کنید و در پرداخت هزینه کمیسیون املاک تردید نکنید. در نظر داشته باشید هزینه ای که بابت کمیسیون املاک پرداخت می کنید مانند حق بیمه ای است که از مشکلات آینده جلوگیری می کند.

رهن و اجاره آپارتمان ارزان در یزد

برای اجاره آپارتمان ارزان در یزد باید سری به مجتمع های مسکونی که توسط تعاونی های مسکن احداث شده اند بزنید. برخی مجتمع های مسکونی واقع در محله آزادشهر، شهرک رزمندگان و شهرک مهرآوران یزد قیمت نسبتا مناسبی برای رهن و اجاره دارند. اگرچه رهن و اجاره آپارتمان ارزان در یزد امکانات رفاهی و لوکس زیادی ندارند، ولی به لطف نظارت های سازمان مسکن و شهرسازی ( Housing Foundation of Islamic Revolution ) کیفیت ساخت بسیار بالایی دارند. آپارتمان های یزد مسکن مهر در انتهای بلوار شهید قندی یزد از جمله این آپارتمان ها هستند.

سوالات متداول در رهن و اجاره ملک یزد


1. تمدید قرارداد اجاره خانه در یزد چگونه است؟

تمدید اجاره نامه به دو صورت تمدید دستی و یا تمدید در دفاتر املاک انجام می‌شود.

2. آیا اجاره خانه در یزد باید به صورت سالانه تمدید شود؟

تمدید اجاره نامه باید در پایان زمان آن انجام شود. برای جلوگیری از هرگونه مشکل، اجاره نامه رسمی را در دفاتر املاک ثبت کرده و همان جا تمدید کنید. در اجاره مسکن باید مدت اجاره معین باشد و در غیر این صورت اجاره نامه باطل است. معمولا مدت اجاره‌ها یکسال تعیین می‌گردد.

3. برای بستن قرارداد رهن و اجاره یزد به چه مدارکی نیاز است؟

اصل شناسنامه و کارت ملی طرفین، اصل قرارداد اجاره نامه و اصل سند ملکی مالک

4. آیا پیش از اتمام قرارداد اجاره خانه یا آپارتمان در یزد، مالک می‌تواند به صورت یک جانبه قرارداد را فسخ کند؟

در صورتی که دلیل قانع کننده برای این اقدام داشته باشد، می تواند. مستاجر نیز می‌تواند در شورای حل اختلاف به دلیل اجبار به تخلیه، از مالک شکایت کند. برای اطلاعات بیشتر در این زمنیه می توانید مقاله قوانین اجاره خانه را بخوانید.

جهت مشاوره با شماره ” 09162167100 ” تماس گرفته و یا فرم را تکمیل کنید.