سامان ملک | مرکز امن و آنلاین معاملات ملکی

لوگوی خطی

متراژ ملک

متر
متر

تعداد اتاق خواب

از
از

خرید و فروش آپارتمان گیلان

هیچ ملکی یافت نشد

خرید و فروش آپارتمان گیلان

اگر در هر نقطه از ایران زندگی می‌کنید خرید آپارتمان گیلان یک سرمایه‌گذاری ایمن برایتان محسوب می‌شود. اگر قصد خرید ملک در شمال کشور مخصوصا خرید خانه در گیلان را دارید با ما همراه باشید. در این مقاله سعی داریم نکاتی را در خصوص فروش خانه گیلان، خرید خانه در گیلان و قیمت خانه در گیلان مطرح کنیم.  برای خرید و فروش خانه در گیلان مثل هر معامله‌ی دیگری نکاتی باید مدنظر قرار بگیرد. این روزها با توجه به افزایش چشمگیر قیمت ملک برای سرمایه‌گذاری در هر نقطه‌ای نیازمند مبلغ نسبتا زیادی هستید. به همین جهت هم باید در این مورد دقت کافی را داشته باشید تا از هدر رفتن سرمایه‌ی خود جلوگیری کنید.

سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی املاک و خرید و فروش آپارتمان گیلان مثل بسیاری از کارهای دیگر کاملا تخصصی است. بهتر است از مشاورین کاربلد املاک در این راستا راهنمایی و کمک بخواهید. سرمایه‌گذاری در املاک گیلان ممکن است بخش زیادی از دارایی شما را به خود اختصاص دهد. بنابراین حساس تر عمل کنید. اگر به درستی و با کمک یک مشاور املاک دست به انتخاب بزنید، در آینده نیز به سود خوبی خواهید رسید. یکی از مزایای سرمایه‌گذاری در املاک گیلان این است که سودهای بلند مدت نیز برایتان محقق خواهد شد.

قیمت آپارتمان گیلان

قیمت آپارتمان گیلان از قاعده‌ی کلی املاک کشور مستثنی نیست. همان طور که در سایر استان‌ها و شهرهای کشور فاکتورهای زیادی در تعیین قیمت ملک اثرگذار هستند، در گیلان هم بدین شکل است. املاک مختلف گیلان بر اساس منطقه، با یکدیگر تفاوت قیمت دارند. با توجه به اینکه تعداد شهرها و شهرستان‌های کوچک و بزرگ استان گیلان زیاد است، قیمت آپارتمان ها هم متنوع است. برای مثال اگر قصد خرید آپارتمان در شهرهای بزرگ استان را دارید باید هزینه‌ی بیشتری صرف کنید. برای مثال شهر رشت که مرکز استان است، املاک واقع در آن نسبتا گران تر هستند. شهرهای فومن، انزلی، لاهیجان و… جزء مناطق پرطرفدار و قیمت بالاتر استان محسوب می‌شوند.

برای خرید آپارتمان گیلان در کنار نقاط شهری استان، مناطق روستایی گیلان هم تنوع زیادی دارند. آپارتمان‌های کوچک و بزرگ در کنار ویلاهای مناطق روستایی به فروش می‌رسند. بنابراین اگر قصد دارید هزینه‌ی کمتری را برای خرید آپارتمان در گیلان بپردازید می‌توانید روی نقاط روستایی تمرکز کنید. نحوه‌ی ساخت ساختمان ها، نوع مصالح به کار رفته، متراژ بناها و… همگی جزء عوامل تأثیر گذار در قیمت املاک و آپارتمان‌های این‌ منطقه هستند. به طور کلی می‌توان گفت که مناطق روستایی استان گیلان نوسان قیمت زیادی ندارند‌. معمولا مناطق غیر شهری یک رنج قیمتی مشابه دارند. این تشابه قیمت در نقاط شهری که پیش از این اشاره کردیم بسیار کمتر است.

ویژگی آپارتمان گیلان و تفاوت آن با ساختمان های پایتخت

تاکنون در خصوص قیمت آپارتمان گیلان مسائلی را عنوان کردیم. در یک مقایسه‌ی واقع بینانه املاک پایتخت چندین برابر آپارتمان ها و املاک استان گیلان قیمت دارند. بنابراین اگر قصد معامله‌ی املاک گیلان را دارید، سرمایه‌ای به مراتب کمتر از سرمایه‌ی لازم برای خرید املاک پایتخت دارید. یکی از وجوه تمایز آپارتمان‌های گیلان با آپارتمان‌های پایتخت در تعداد طبقات است. غالبا آپارتمان هایی که در شهرهای بزرگی مثل تهران ساخته می‌شوند تعداد طبقات بالایی دارند. اما در استان گیلان قضیه کاملا برعکس است.

 آپارتمان های استان گیلان بیشتر چهار، پنج و شش طبقه هستند. پس اگر به دنبال آسمان خراش‌های بلند بالا نیستید آپارتمان های جمع و جور استان برایتان بسیار مناسب هستند. البته مثالی که زدیم فقط یک نمونه ی بارز از تفاوت های موجود است. آپارتمان های گیلان و پایتخت تفاوت های دیگری هم دارند. برای مثال اگر دقت کافی را داشته باشید متوجه تفاوت سبک و نوع ساخت و ساز آپارتمان های گیلان و سایر کلانشهرها می‌شوید. این تفاوت در مواردی مثل درب ساختمان، پارکینگ‌ها، نحوه‌ی سربندی و سقف ساختمان‌ها، طراحی‌های داخلی و..‌. نیز دیده می‌شود.

متراژ آپارتمان‌های گیلان

 اگر به دنبال خرید آپارتمان گیلان هستید به مواردی که اشاره خواهیم کرد توجه لازم را داشته باشید. برخی از افراد ممکن است از سازه‌های مناطق شمالی کشور تصور یکسانی داشته باشند. این یک باور غلط است. اگر املاک استان گیلان را از طریق خانه‌های ویلایی بزرگ به خاطر می‌آورید در اشتباه هستید. تنوع املاک در استان گیلان بی نظیر است. طیف وسیعی از آپارتمان های بزرگ و کوچک، خانه های ویلایی و… در این استان دیده می‌شود. به طور کلی اگر بخواهیم مقایسه ای داشته باشیم باید بگوییم که متراژ آپارتمان های گیلان از متراژ ویلاهای آن کمتر است. البته استثنائات فراوانی هم در این خصوص وجود دارد. اگر خواهان آپارتمان های بزرگ و لوکس استان گیلان هستید، اطمینان داشته باشید که با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد.

اهمیت نقشه‌ی ساختمان در خرید آپارتمان گیلان

هنگام انتخاب آپارتمان گیلان حتما از مشاورین املاک بخواهید تا نقشه‌ی خانه را به شما نشان دهند. نقشه‌ی خانه به شما این امکان را می دهد تا بررسی کنید که کل زیربنای واحد آپارتمانی شما چه مقدار و چگونه است. نقشه‌ی خانه کیفیت طراحی آن را به شما نشان خواهد داد. سعی کنید آپارتمانی انتخاب کنید که بیشترین استفاده را از کلیه‌ی فضا در زمان طراحی به عمل آورده باشد. بنابراین تنها پارامتر قابل توجه در خصوص آپارتمان های گیلان متراژ بنا نیست. یک متراژ بالا می‌تواند با طراحی نامناسب آن گونه که باید دلباز ساخته نشود. در این زمینه یک مشاور املاک خوب را راهنمای خود قرار دهید. توقعات خود را هنگام خرید باید مشخص کنید. برای اینکه شما بابت تمامی اعداد متراژ خانه هزینه می‌کنید باید دقت عمل زیادی داشته باشید. یک واحد مناسب آپارتمانی کمترین میزان پرتی فضا را دارد.

نکات تکمیلی خرید آپارتمان در استان گیلان

برای انتخاب آپارتمان گیلان به چند مسئله دقت کنید. در مناطق شمالی به دلیل رطوبت بالایی که وجود دارد، باید آپارتمان های مقاوم به رطوبت را انتخاب کنید. البته هر امکانی که به آپارتمان ها افزوده می‌شود مستقیما در قیمت آن‌ها تاثیر میگذارد. برای اینکه مقاومت یک آپارتمان در برابر عوامل بیرونی بالا برود باید از متریال با کیفیت و مناسب استفاده شود. ممکن است با خود بگویید در خرید آپارتمان های از قبل ساخته شده این نکته قابل تشخیص نیست. بله کاملا درست است. به همین جهت باز هم تاکید می‌کنیم که یک مشاور املاک امین و مورد اعتماد لازم است. مشاور املاک مورد اعتماد نه تنها موجب تضرر شما نمی‌شود، بلکه باعث سود شما از سرمایه‌گذاری‌ خواهد شد.

چرا استان گیلان را برای خرید آپارتمان انتخاب کنیم؟

برای خرید آپارتمان گیلان جا دارد کمی در مورد شهر زیبای رشت صحبت کنیم. همانطور که می‌دانید استان گیلان با مرکزیت کلانشهر رشت یکی از استان‌های شمالی محبوب است. این استان مناطق گردشگری بسیار زیادی را در خود جای داده است. اگر شما هم به دنبال انتخاب یک منطقه‌ی خوش آب و هوا و زیبا هستید شهر ها و روستاهای استان گیلان بهترین گزینه هستند‌. معمولا کسانی که علاقه مند به آپارتمان ها هستند، ترجیح می‌دهند در مناطق شهری زندگی کنند. یکی از زیباترین و محبوب‌ترین شهرهای استان گیلان مرکز آن یعنی شهر رشت است. حدود چهار و نیم قرن از به رسمیت شناخته شدن مرکزیت این شهر زیبا می‌گذرد.

شهر رشت به نام شهر بیدار معروف است. در واقع می‌توان گفت به سبب محبوبیت بی‌نظیرش یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای شمالی است. این شهر جمعیت زیادی را در خود جای داده است. بنابراین اگر نمی‌خواهید خیلی از فضای شهری استان خود دور شوید آپارتمان های رشت را انتخاب کنید. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که جمعیت این شهر در ایام تعطیلات ممکن است بالای دو میلیون نفر هم برسد. امیدواریم آنچه تاکنون بیان شد راهگشای شما برای خرید آپارتمان در استان گیلان باشد.

مرکز امن و آنلاین معاملات ملکی

اشتراک در
اطلاع از
5 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سینا رحمانی

مشاوره برای تنظیم قولنامه املاک عالیییی بود و الان هم در حال انجام کارای آپارتمان هستم
پیشنهاد میکنم حتما اعتماد کنید و خونه‌ی مد نظرتون رو پیدا کنین

حسنا

دنبال یه آپارتمان با قیمت خوب و مناسب میگشتم
کی باید برای مشاوره و بقیه کارا وقت بگیرم!

مدیر
پاسخ به  حسنا

سلام. با شماره 09135617667 تماس بگیرین تا راهنماییتون کنن

امینی

سخته یه ملک خوب توی گیلان با شرایط مالی الان پیدا کرد اما مشاور سامان ملک خیلی به بنده کمک کردن. واقعا ممنونم

مدیر
پاسخ به  امینی

خوشحالیم که راضی بودین. امیدواریم با نکات خرید آپارتمان شمال خرید خوبی رو تجربه کنین

جهت مشاوره با شماره ” 09162167100 ” تماس گرفته و یا فرم را تکمیل کنید.