سامان ملک | مرکز امن و آنلاین معاملات ملکی

لوگوی خطی

متراژ ملک

متراژ ملک - slider
متراژ ملک - inputs
متر
متر

تعداد اتاق خواب

تعداد اتاق - slider
تعداد اتاق - inputs
از
از

خرید و فروش ویلای گیلان

گیلان زیبا کنار
180m2
اتاق : 2
حمام : 1
گیلان زیبا کنار
180m2
اتاق:2
حمام:1

خرید و فروش ویلای گیلان

 

در این مطلب از بین املاک گیلان به بررسی ویلا گیلان، اجاره ویلا در گیلان، خانه گیلان، اجاره ویلای استخردار در گیلان، فروش ویلا در گیلان و سایر موضوعات مربوط به ویلاهای گیلان می پردازیم. مشاورین املاک کاربلد بهترین راهنما در زمینه معاملات ملکی هستند. استان گیلان یکی از استان های واقع در شمال کشور عزیزمان ایران است. استان گیلان شهرستان های زیادی را در خود جای داده است. این استان سرسبز به مرکزیت شهر رشت است. گیلان به دلیل اینکه موقعیت جغرافیایی فوق العاده ای دارد در بین مردم بسیار محبوب است. هر ساله عده‌ی زیادی در تعطیلات به سراغ شهرهای مختلف گیلان می‌روند و تفریح می‌کنند. مسلما منطقه ای مثل گیلان که آب و هوای معتدل و طبیعت زیبایی دارد گزینه‌های زیادی هم برای اسکان مسافران فراهم می‌کند.

در بحث بررسی ویلا گیلان لازم است با این استان بیشتر آشنا شویم. گیلان بیش از دو میلیون نفر جمعیت شهری و روستایی را در خود جای داده است. معتدل بودن آب و هوای گیلان طبیعت ویژه ای پوشیده از جنگل های سرسبز را به وجود آورده است. خاک حاصلخیز شهرها و روستاهای گیلان زمینه‌ی مساعدی برای کاشت محصول، گل، گیاه و… را می‌سازد. در بسیاری از روستاهای گیلان شاهد مساحت وسیعی از زمین های کشاورزی هستیم. کشاورزان گیلانی برنج مورد نیاز بومیان و غیر بومیان را تامین می‌کنند. در استان گیلان رودخانه های دائمی و پر آبی وجود دارند. یکی از مزیت های استان گیلان وجود منطقه آزاد انزلی در آن است. در واقع منطقه آزاد جایی برای تبادلات اقتصادی و تجاری تلقی می‌شود. از زمان های گذشته تا کنون گیلان را می‌توان یکی از قطب های مهم کشاورزی کشور دانست.

بررسی مزایای سکونت در ویلا گیلان

در میان املاک شمال، خرید ویلا گیلان مزایایی را برایتان به ارمغان می‌آورد‌. موقعیت گیلان به گونه ای است که امکان دسترسی به بندرهای روسیه را از طریق مسیر دریایی میسر می‌کند. در بحث صنایع تبدیلی نیز گیلان جزء استان های پیشگام است. صنایع مختلفی را می‌توانید در استان گیلان مشاهده کنید. گیلان مزایای زیادی در حوزه های تجاری و خدماتی دارد. گمرک این منطقه از کشور در انزلی، آستارا و رشت فعال است. اگر قصد دارید که به فعالیت های تجاری در استان گیلان بپردازید، زمین های فراوانی پیش رویتان خواهد بود. نیروگاه های برق استان گیلان در نواحی رشت، لوشان، منجیل و… در حال فعالیت هستند.

زندگی در ویلا گیلان، گزینه‌های خوبی را برای آینده‌تان به شما پیشنهاد می‌دهد. دانشگاه های خوبی در گیلان برای تحصیل در رشته ها و گرایش های مختلف وجود دارند. بهترین دانشگاه استان گیلان، دانشگاه گیلان واقع در شهر رشت است. گیلان به لحاظ حمل و نقل نیز وضع مناسبی دارد. اگر قصد سرمایه گذاری در گیلان را دارید مطمئن باشید که مزایای فراوانی برایتان حاصل خواهد شد. گیلان در تولید چای، آبزیان پرورشی، زیتون، فندق، ابریشم، بادام زمینی، مرکبات و… در سطح کشوری فعال است. در استان گیلان بنادری وجود دارند که جهت بارگیری کالا ها و تخلیه‌ی آن ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جاذبه های استان علت تمایل توریست ها به اجاره ویلا گیلان

جاذبه های استان علت تمایل توریست ها به اجاره ویلا گیلان است. گیلان جاذبه های ویژه ی گردشگری و طبیعی را در دامان خودش جای داده است. به دلایل زیادی که پیش از این هم اشاره کردیم گیلان یک قطب گردشگری فعال در ایران است. خیل عظیم مسافران در تعطیلات مختلف مثل عید نوروز راهی گیلان می‌شوند. به همین جهت هم باید پناهگاهی برای اسکان مسافران وجود داشته باشد. برخی از افراد به هتل ها و مسافرخانه ها می‌‌روند. غالب توریست هایی که به گیلان سفر می‌کنند علاقه به اقامت در خانه های ویلایی دارند‌. به همین جهت بازار اجاره‌ی ویلا در استان گیلان گرم است. اگر می‌خواهید به گیلان سفر کنید و به دنبال یک اقامتگاه طبیعی هستید به سراغ ویلاها بروید. ویلاها با سبک هایی که اشاره کردیم ساخته می‌شوند و به اجاره می‌رسند. کافی است که طبق سلیقه‌ی خود یک سبک خاص را انتخاب کنید.

با اطمینان می‌توانیم بگوییم که تنوع بی نظیر ویلاهای گیلان گزینه‌ی متناسب با سلیقه ی شما را هم در خود جای می‌دهد. قیمت اجاره کردن ویلا و خانه در گیلان بستگی به شهری دارد که ویلا یا خانه در آن واقع است‌‌. معمولا ویلاهای اجاره‌ای در حواشی شهرهای استان وجود دارند. از این حیث یک فضای آرام و دور از شلوغی های شهری را برایتان فراهم می‌‌کنند. علاوه بر مواردی که اشاره کردیم، سال ساخت ویلا، متراژ و امکانات آن در هزینه ای که بابت اجاره بها می‌پردازید تاثیرگذار است. برخی فقط به دنبال جایی برای سکونت موقت هستند و امکاناتی نظیر استخر، باغ و… خیلی برایشان مهم نیست. این ویلاها معمولا در روستاها با متراژ نسبتا پایین ساخته می‌شوند. در واقع به این اقامتگاه ها ویلاهای ارزان قیمت گفته می‌شود.

انواع مختلف ویلا در استان گیلان

استان گیلان ویلاهای زیادی را در نواحی مختلف خود جای داده است. ویلاهای گیلان در سبک های مختلفی ساخته می‌شوند که در ادامه به آن ها اشاره می‌کنیم‌.

برخی از ویلاها به صورت فلت ساخته شده اند و به فروش می‌رسند‌. بسیاری از این ویلاها را در شهرهایی مثل انزلی، لاهیجان و… پیدا می‌کنید. ویلاهای فلت در واقع همان ویلاهای یک طبقه هستند. این ویلاها نسبت به ویلاهای دوبلکس یا تریبلکس قدمت بیشتری دارند. ویلاهای فلت به بیان ساده ویلاهای هم سطح یا ویلاهای همکف هستند. فلت هم در ساختمان سازی به نقطه ای از سازه گفته می‌شود که نسبت به سایر اجزا ارتفاع کمتری داشته باشد. اگر ویلاهای فلت را دوست دارید سری به سایت مشاورین املاک بزنید و گزینه های موجود را بررسی کنید.

مدل دیگر ویلاهای شمال، ویلاهای نیم پیلوت هستند. در چنین سبکی آن چه رایج و متداول شده است ساخت یک اتاق در ارتفاع بالاتر از سایر نقاط است. این ویلاها جلوه‌ی بسیار زیبایی دارند. اگر این جلوه‌ی زیبا با طبیعت گیلان ترکیب شوند، یک منظره ی خاص را می‌سازند.

نوع دیگری از ویلاهای گیلان، ویلاهای دوبلکس است. یکی از عناصر جدایی ناپذیر ویلاهایی که به این سبک ساخته می‌شدند، راه پله ها هستند. راه پله ها به عنوان رابط بین طبقات سازه ی شما عمل می‌کنند. ویلاهایی که این روزها بیشتر از قبل می‌بینیم، ویلاهای تریبلکس هستند. این ویلاها حداقل دو یا سه طبقه دارند. ساخت این ویلاها نسبت به سایر انواعی که اشاره کردیم مستلزم صرف هزینه ی بیشتری است.

رنج قیمتی ویلاهای شهری و روستایی گیلان

همان طور که در مطالب قبلی بیان کردیم ویلاهای گیلان در سبک های مختلفی ساخته می‌شوند. یکی از فاکتورهایی که در قیمت ویلا موثر است، سبک ساخت ویلا است. اگر منطقه‌ی شهری یا روستایی را برای خرید ویلا انتخاب کنید، ممکن است با رنج قیمتی متفاوتی رو به رو شوید. این مسئله اصلا جای تعجب ندارد. در یک شهر یا یک روستا هم با توجه به موقعیت منطقه تعیین قیمت انجام می‌شود‌. البته این روزها وضعیت اقتصادی به گونه ای است که نمی توان انتظار ثبات قیمت ها را داشت‌. اما برخی از قواعد کلی برای تعیین قیمت ویلاها وجود دارند‌. برخی از ویلاها در مناطقی ساخته شده اند که جزء مراکز توریستی محسوب می‌شوند.

معمولا این ویلاهای گیلان قیمتشان بیشتر از سایر ویلاها است. هر چقدر که ویلاها به مرکز استان نزدیک تر باشند ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند. متراژ ویلا هم نقش بسیار تعیین کننده ای در ارزش نهایی ملک برای فروش دارد. اما لازم به ذکر است که در گیلان می‌توان ویلاهای به صرفه ای هم برای خرید پیدا کرد‌. ویلاهایی که به سبک های سنتی ساخته می‌شوند ارزان تر هستند‌. اگر مناطق روستایی کوچک را برای زندگی در ویلا انتخاب کنید به هزینه‌ی پایین تری جهت خرید ملک نیاز دارید.

مرکز امن و آنلاین معاملات ملکی

اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بهار همتی

حتما قبل از خرید ملک یا ویلا از مشاوره املاک سایت استفاده کنید خیلی بهتون اطلاعات میده

مدیر
پاسخ به  بهار همتی

سلام. ممنون از شما
حتی اگر خرید هم انجام ندین، مشاوره املاک میتونه دید خیلی خوبی بهتون بده

Sahar

خوشحالم که تونستم به ویلای رویاهام برسم.از دوستای سامان ملک خیلی خیلی ممنونم که بهم بهترین اطلاعات رو دادن

مدیر
پاسخ به  Sahar

سلام. بسیار خوشحالیم که تونستیم در خرید ویلای شمال کمکتون کنیم. مبارکتون باشه

زهره گلبر

میتونین بهم بگین در کدوم مناطق گیلان ویلا بخریم بهتره؟

مدیر
پاسخ به  زهره گلبر

سلام. بله البته. میتونین برای مشاوره تماس بگیرین، میتونین هم مطلب زیر رو در مورد محله های لاهیجان بخونین:
https://samanmelk.com/top-neighborhoods-of-lahijan/

جهت مشاوره با شماره ” 09162167100 ” تماس گرفته و یا فرم را تکمیل کنید.