سامان ملک، اولین بازار امن آنلاین املاک

لوگوی خطی
راه های فروش سریع خانه

راه های فروش سریع خانه

فهرست مطالب

فروش سریع خانه در بهترین زمان و موقعیت برای کسانی که می خواهند سرمایه به این بزرگی را بفروشند، بسیار مهم است. امروزه با توجه به پیشرفت و افزایش چشم گیر قیمت زمین و مسکن در سراسر جهان خرید ملک می ‌تواند بهترین سرمایه گذاری برای خود و آیندگان باشد.

اکنون همه افراد خواسته یا نا خواسته با خرید و فروش ملک سرکار دارند و باید با ترفندهای فروش ملک آشنا باشند. به همین سبب در این مطلب از سامان ملک نکات مهم و کلیدی راه های فروش فوری خانه اشاره شده است.

راه های فروش خانه

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که هنگام فروش ملک، علی رغم آگهی کردن آن در سایت ها، ملک بازدید زیادی نداشته باشد. فرد در همچین مواقعی فکر می کند شاید ملک خودش مشکلی دارد؟ یا شاید مبلغ زیادی برای ملک تعیین کرده؟

هنگام فروش سریع خانه باید نکاتی را حتما رعایت کرده تا در زمان کمتری ملک شما به فروش برسد.

راه های فروش فوری خانه

1. کمک گرفتن از مشاورین املاک برای فروش سریع خانه

بیشتر افراد فکر می کنند مشاوره گرفتن از بنگاه یا مشاورین املاک یک هزینه اضافی است، اما نباید اهمیت انتخاب مشاور املاک حرفه ای را دست کم بگیرید. مشاورین املاک قابل اعتماد، معتبرترین گزینه برای مشاوره در فروش سریع خانه هستند. مشاورین املاک سال ها در زمینه خرید و فروش یا رهن اجاره مسکن تجربه دارند. شما با کمک گرفتن از یک مشاور املاک می توانید به راحتی قیمت گذاری اصولی بر روی ملک خود داشته باشید.

2. آماده کردن خانه برای بازدید

یکی از کارهای مهم هنگام فروش خانه، مرتب و آماده بودن آن هنگام بازدید برای خریدار است و جزو راه های فروش فوری خانه محسوب می شود. اکثر افراد دوست دارند خانه ایی که خریداری می کنند به آن ها حس آرامش بدهد.

شما باید هنگام بازدید خریدار خانه را تمیز و مرتب کنید تا نظر او را به خود جلب کنید. اگر حیوان خانگی دارید سعی کنید هنگام بازدید آن را در قفس خود قرار دهید. بعضی از افراد هستند که از حیوانات خانگی می ترسند یا علاقه ایی به آنها ندارند.

خرید آپارتمان در شمال کشور

3. توجه نکردن به حواشی در هنگام فروش

هنگام فروش خانه خود باید تصمیم قاطع داشته باشید تا نظر دیگر افراد روی تصمیم شما اثر نگذارد. همچنین در زمان فروش خانه، به نظر و صحبت های دلالان و سایر افراد توجه نکنید، شاید شما را از فروش منصرف کنند. سعی کنید با افرادی که تخصص در این زمینه ندارند مشورت نکنید. هم صحبتی با افرادی که تخصص لازم در زمینه خرید و فروش ملک را ندارند باعث سردرگمی و آشفتگی شما می شود.

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب سرمایه گذاری در مسکن >>

4. درج آگهی فروش در وب سایت ها

اگر شما به هر دلیلی قصد فروش سریع خانه خود را دارید، ولی نمی توانید از مشاورین املاک کمک بگیرید، درج آگهی فروش در سایت های تبلیغاتی می تواند برای شما بهترین گزینه باشد و جزو ترفند های فروش ملک محسوب می شود.

امروزه با توجه به مشغله کاری و کمبود وقت برای بازدید و مراجعه به مشاورین املاک، بیشتر افراد به دنیای مجازی و وب سایت های خرید و فروش ملک روی آورده اند. شما با درج آگهی اصولی و تخصصی در وب سایت های تبلیغاتی به راحتی می توانید از این راه فروش فوری خانه استفاده کنید.

خرید اپارتمان در یزد

5. سریع ترین راه فروش خانه: قیمت گذاری مناسب

شما باید نکاتی را که باعث می شود خانه شما بهتر به نظر خریدار برسد، در قسمت مشخصات و اطلاعات خانه درج کنید. یکی از راه‌ های ساده و سریع ترین راه فروش خانه این است که قیمت مناسب برای خانه خود پیشنهاد دهید.

قیمت گذاری ملک با توجه به سال ساخت و موقعیت مکانی خانه انجام می شود. اغلب افراد به دنبال خانه های شیک و نوساز هستند. گاهی هم با توجه به قیمت بالای خانه، اغلب افراد در بافت قدیم خانه با قیمت مناسب خانه می خرند و بعد به همراه بودجه خیلی کم بازسازی می‌کنند.

اگر شما فروشنده واقعی هستید، سعی کنید قیمت پیشنهادی را مناسب ارائه دهید تا خانه شما به راحتی به فروش برسد.

حضور داشتن یک فرد آگاه یا مشاور املاک در معامله فروش سریع خانه می تواند به شما در ضرر و زیان معامله کمک کند. معمولا در ایران بعد از بازدید و انتخاب خانه، در بنگاه یا مراکز مشاور املاک بر روی قیمت نهایی خانه در قرارداد به توافق می رسند. بعد از پایان قرارداد کمیسیون املاک بین طرفین خریدار و فروشنده حساب می شود.

قیمت گذاری مناسب

6. عیب یابی خانه و تغییرات جزئی برای فروش سریع تر

برای فروش سریع خانه شاید شما وقت زیادی برای تعمیر خانه نداشته باشید. اما می توانید نقاطی را که بیشتر در دید هستند را به صورت جزئی عیب یابی و تعمیر کنید. به طور مثال دیواری که پوست آن کنده یا خراشیده شده، کاشی که شل شده، دستگیر دربی که شکسته و شیرآلات خراب را می توانید تعویض کنید.

برای قسمت نشیمن یا آشپزخانه که بیشتر در دید هستند، تغییرات جزیی اعمال کنید. بطور مثال اگر در پذیرایی شما دیوار اضافی وجود دارد با حذف آن می توانید فضای پذیرایی خود را بزرگتر کنید. همچنین اگر کاشی بین کابینتی یا رنگ کابینت ها قدیمی شده، آن را تغییر دهید. این هزینه های جزئی و کم می تواند نظر خریدار را به خود جلب کند.

پیس فروش آپارتمان رامسر

سایر نکات مهم در فروش سریع خانه

  1. قرار داشتن خانه شما در مناطق پر فروش و پر بازدید می تواند شانس شما برای فروش سریع خانه را افزایش دهد. مثلا خرید و فروش املاک شمال بسیار محبوب است.
  2. همچین داشتن متراژ بالا، استفاده از بهترین متریال ساختمانی و امکانات رفاهی زیاد باعث افزایش قیمت خانه شما می شود و گاهی دیرتر به فروش می رسد.
  3.  یکی دیگر از راه های فروش سریع خانه عکس حرفه ای از قسمت های جذاب و لاکچری خانه است. می توانید با استفاده از گوشی همراه خود عکاسی کنید و با استفاده از نرم افزارهای فتوشاپ کیفیت عکس را بالا ببرید. همچنین هنگام عکاسی باید به نور کافی در فضا توجه داشته باشید، سعی کنید در عکاسی خانه قسمت های که وسایل چیدمانی بروزتری دارند عکس بگیرید.
  4. گاهی اوقات افراد بخاطر مهاجرت تصیم به فروش خانه می گیرند در همچین مواقع برای فرد قیمت بالا بودن یا پایین بودن خانه مهم نیست فرد تصمیم به فروش سریع خانه خود را دارد.
  5. یکی از مواردی که در فروش سریع خانه تاثیر دارد افزایش یهویی قیمت خانه است. افزایش قیمت آهن آلات و مصالح روی قیمت یهویی خانه تاثیر بسیاری دارد در نتیجه هر چقدر قیمت آهن آلات و میلگرد بالا برود خرید و فروش خانه با قیمت بالاتری صورت می گیرد.
  6. اکثرا در مناطق شمالی ایران به دلیل داشتن آب هوای خوب افراد زیادی در این مناطق سرمایه گذاری می کنند.
نکات مهم در فروش سریع خانه

گاهی اوقات بازار فروش خانه کساد است و به راحتی مشتری پیدا نمی شود. اصلا نگران این موضوع نباشید، چون گاهی بازار فروش داغ نیست. بازار فروش ملک فصلی است و با توجه به ساخت و ساز یا گرانی مصالح ساختمانی برای مدت کوتاهی کساد می شود. این امر بعد از یک مدت برای خریداران و سرمایه گذاران خرید خانه عادی می شود.

بهترین زمان برای فروش خانه

بهترین زمان برای فروش خانه زمانی است که تصمیم قاطع برای فروش خانه را داشته باشید. هنگام فروش خانه شما باید روی تمام عوامل اقتصادی و نوسانات فروش برنامه ریزی کنید. هنگام فروش خانه باید بدانید چگونه سرمایه گذاری کرد که باعث زیان شما نشود گاهی اوقات فرد خانه خود را برای فروش قرار می دهند.

شاید زمان فروش خانه بهترین موقع از نظر خریدار و قیمت باشد، اما شما به دلیل مشکلات شخصی مانند فصل مدارس بچه ها یا بیماری همسر خود نتوانید معامله کنید. شما باید تمام شرایط محیطی را درنظر داشته باشید. گاهی اوقات امکان دارد قیمت گذاری بر روی خانه شما مناسب باشد، ولی در بازار فروش دلالان بخواهند خانه شما را زیر قیمت بازار خریداری کنند. سعی کنید برای فروش سریع خانه خود عجله نکنید.

پیش فروش آپارتمان فرحزاد تفت

در زمان فروش سریع خانه باید حتما به رکود و رونق اقتصادی توجه داشته باشید. هنگامی که کشور در رکود اقتصادی قرار بگیرد بازار خرید و فروش خانه و ملک رونق ندارد. مردم در این زمان فروش کمتری دارند و قولنامه املاک کمتری نوشته می شود. در چنین مواقع افرادی که مشاور املاک هستند یا برای سرمایه گذاری خانه می خرند، منتظر می مانند تا شرایط رکود به پایان برسد.

جمع بندی

در این مقاله ما سعی داشتیم برای شما راه‌های فروش سریع خانه در بهترین زمان ممکن مطالبی را ارائه دهیم، اگر شما قصد فروش خانه خود را داشته باشید، می‌توانید با مطالعه این مقاله از مجله املاک سامان ملک فروش سریع خانه خود را به آسان ترین روش ممکن تجربه کنید.

سوالات متداول

1. من هیچ گونه سابقه ای برای خرید یا فروش خانه و آپارتمان ندارم و لذا نمی دانم در جلسه مذاکره حضوری چگونه صحبت کنم و شیوه چک و چانه را نمی دانم لطفاً راهنمایی بفرمایید؟

قطعاً داشتن تجربه قبلی موثر در انجام معاملات بعدی است اما نمی توان گفت بدون تجربه نمی توان معامله کرد. اولاً یکی از مزایای رجوع به بنگاه های معملات ملکی استفاده از تجربه همه جانبه متصدی آن محل برای انجام معامله هست.
چون وظیفه دلال و واسطه این است که با وساطت معامله را به قول معروف جوش بدهد که این امر بستگی به تجربه و تخصص دلال دارد و بار مسئولیت اداره جلسه مذاکره بیشتر بر عهده او هست.
توصیه می کنیم که قبل از تشکیل جلسه مذاکره چه به عنوان خرید و یا فروشنده حتماً شرایط و قصد و خواسته تان را از انجام معامله با متصدی بنگاه املاک در جریان بگذارید. ثانیاً اینکه اگر خریدار هستید حتماً میزان پولی را که برای خرید کاشانه در نظر گرفته اید را روی کاغذ بنویسید و میزان وجه نقد و میزان وام مورد نیاز و همچنین احیاناً میزان رهنی که ممکن است برای آن کاشانه پرداخت شود را محاسبه کنید تا در زمان حضور در جلسه مذاکره با فروشنده شیوه پرداخت خود را مطرح کرده و بتوانید با توجه به قدرت خریدتان در قیمت پیشنهادی فروشنده چانه زنی کنید. البته نباید سایر شرایط کاشانه مانند امکانات، اسناد و مدارک آن، فدای خرید ارزان شود.
اما اگر فروشنده هستید قبل از معامله، آخرین قیمتی را که ممکن است برای فروش موافقت نمایید را در نظر گرفته و قبل از جلسه با مشاوره و متصدی املاک در جریان قرار بدهید. هیچ گاه برای مبالغ ناچیزی معامله را برهم نزنید و دیگر اینکه شیوه پرداخت ثمن و مبلغ معامله را بررسی کنید و حتی المقدور از دریافت چکهای شخصی خودداری کنید مگر اینکه برای خود در قرارداد حق فسخ با تعیین مدت پیش بینی کنید.

اشتراک گذاری در :

دسته بندی املاک

این مطالب را هم حتما بخوانید

در دنیای شلوغ و پر هیاهوی امروز که بسیاری از افراد به دنبال مکانی آرام و دور از شلوغی شهر هستند، ویلای شهرکی با ارائه...
در این مطلب از مجله املاک سامان ملک به بررسی نکات کلیدی در مورد فسخ قرارداد اجاره، اعم از میزان مبلغ خسارت، زمان فسخ قرارداد...
سند پنج برگی چیست، سندی است که به عنوان "سند رسمی" نیز شناخته می‌شود و یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین اسناد ثبتی در کشورمان است.
در این مقاله به مقایسه ویلای جنگلی و ساحلی پرداختیم و مزایا و معایب هرکدام را به صورت جداگانه بررسی کردیم و به سوالات متداولی...
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسماعیلیان

مطلب خوبی بود. من قبل فروش خونه اشپزخانه رو بازسازی کردم یکم. فکر میکنم مهمترین قسمت خونه هست که توی ذهن مشتری تاثیر داره

samanmelk
پاسخ به  اسماعیلیان

بله همینطوره. همیشه اولین مکانی که در زمان بازدید از ملک مورد ارزیابی قرارمی‌گیرد، آشپزخانه هست. اگر ملک شما نیاز به بازسازی ویژه‌ای دارد اما شما وقت و یا هزینه‌ کافی برای بازسازی آن را ندارید، پیشنهاد می کنیم فقط به بازسازی آشپزخانه بپردازید چون به تنهایی می‌تواند ارزش ملک شما را دوچندان کند. کارهایی مثل عوض کردن کابینت ها و یا رنگ کردن آنها، تعویض و یا تعمیر لوله‌کشی ها

z.a

به نظر من ارزیابی بازار ملک و کساد یا داغ بودن اوضاع خرید و فروش خانه مهم ترین نکته ایه که باعث میشه خونه زود فروش بره یا نه

samanmelk
پاسخ به  z.a

سلام. بله کاملا درسته. یکی از عوامل مهم در فروش خانه، اوضاع بازار ملک است. پیشنهاد میکنیم مقاله زیر در مورد بهترین زمان خرید خانه را بخوانید:
https://samanmelk.com/best-time-to-buy-house-in-yazd/

samira.d

من اگر خریدار باشم، علاوه بر نکاتی که گفته شده، به نمای بیرونی خونه هم توجه می کنم. بعضی خونه ها انقدر نمای بیرونشون داغونه ادم دلش نمیخواد حتی بره داخلشو ببینه

samanmelk
پاسخ به  samira.d

نمای بیرونی یک خانه، اولین مولفه‌ای است که روی خریدار تاثیر می‌گذارد و ملاک سنجش او قرار می‌گیرد. اگر درب خانه‌ای که برای فروش گذاشته‌اید زنگ زدگی دارد یا بخش‌هایی از آن رنگ پریده شده، حتما این مشکلات را رفع کنید. حیاط، باغچه و پارکینگ هم دیگر نقاطی هستند که باید به زیبایی و نظافت آن‌ها اهمیت دهید. در واقع باید فکر کنید خودتان خریدارید

جهت مشاوره با شماره ” 09162167100 ” تماس گرفته و یا فرم را تکمیل کنید.