دریافت مشاوره رایگان

سامان ملک | مرکز امن و آنلاین معاملات ملکی

لوگوی خطی

راه های فروش سریع خانه

راه های فروش سریع خانه

فروش سریع خانه در بهترین زمان و موقعیت برای کسانی که می خواهند سرمایه به این بزرگی را بفروشند، بسیار مهم است. امروزه با توجه به پیشرفت و افزایش چشم گیر قیمت زمین و مسکن در سراسر جهان خرید ملک می ‌تواند بهترین سرمایه گذاری برای خود و آیندگان باشد.

اکنون همه افراد خواسته یا نا خواسته با خرید و فروش ملک سرکار دارند و باید با ترفندهای فروش ملک آشنا باشند. به همین سبب در این مطلب از سامان ملک نکات مهم و کلیدی راه های فروش فوری خانه اشاره شده است.

راه های فروش خانه

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که هنگام فروش ملک، علی رغم آگهی کردن آن در سایت ها، ملک بازدید زیادی نداشته باشد. فرد در همچین مواقعی فکر می کند شاید ملک خودش مشکلی دارد؟ یا شاید مبلغ زیادی برای ملک تعیین کرده؟

هنگام فروش سریع خانه باید نکاتی را حتما رعایت کرده تا در زمان کمتری ملک شما به فروش برسد.

راه های فروش فوری خانه

1. کمک گرفتن از مشاورین املاک برای فروش سریع خانه

بیشتر افراد فکر می کنند مشاوره گرفتن از بنگاه یا مشاورین املاک یک هزینه اضافی است، اما نباید اهمیت مشاور املاک را دست کم بگیرید. مشاورین املاک قابل اعتماد، معتبرترین گزینه برای مشاوره در فروش سریع خانه هستند. مشاورین املاک سال ها در زمینه خرید و فروش یا رهن اجاره مسکن تجربه دارند. شما با کمک گرفتن از یک مشاور املاک می توانید به راحتی قیمت گذاری اصولی بر روی ملک خود داشته باشید.

2. آماده کردن خانه برای بازدید

یکی از کارهای مهم هنگام فروش خانه، مرتب و آماده بودن آن هنگام بازدید برای خریدار است و جزو راه های فروش فوری خانه محسوب می شود. اکثر افراد دوست دارند خانه ایی که خریداری می کنند به آن ها حس آرامش بدهد.

شما باید هنگام بازدید خریدار خانه را تمیز و مرتب کنید تا نظر او را به خود جلب کنید. اگر حیوان خانگی دارید سعی کنید هنگام بازدید آن را در قفس خود قرار دهید. بعضی از افراد هستند که از حیوانات خانگی می ترسند یا علاقه ایی به آنها ندارند.

3. توجه نکردن به حواشی در هنگام فروش

هنگام فروش خانه خود باید تصمیم قاطع داشته باشید تا نظر دیگر افراد روی تصمیم شما اثر نگذارد. همچنین در زمان فروش خانه، به نظر و صحبت های دلالان و سایر افراد توجه نکنید، شاید شما را از فروش منصرف کنند. سعی کنید با افرادی که تخصص در این زمینه ندارند مشورت نکنید. هم صحبتی با افرادی که تخصص لازم در زمینه خرید و فروش ملک را ندارند باعث سردرگمی و آشفتگی شما می شود.

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب سرمایه گذاری در مسکن >>

4. درج آگهی فروش در وب سایت ها

اگر شما به هر دلیلی قصد فروش سریع خانه خود را دارید، ولی نمی توانید از مشاورین املاک کمک بگیرید، درج آگهی فروش در سایت های تبلیغاتی می تواند برای شما بهترین گزینه باشد و جزو ترفند های فروش ملک محسوب می شود.

امروزه با توجه به مشغله کاری و کمبود وقت برای بازدید و مراجعه به مشاورین املاک، بیشتر افراد به دنیای مجازی و وب سایت های خرید و فروش ملک روی آورده اند. شما با درج آگهی اصولی و تخصصی در وب سایت های تبلیغاتی به راحتی می توانید از این راه فروش فوری خانه استفاده کنید.

5. سریع ترین راه فروش خانه: قیمت گذاری مناسب

شما باید نکاتی را که باعث می شود خانه شما بهتر به نظر خریدار برسد، در قسمت مشخصات و اطلاعات خانه درج کنید. یکی از راه‌ های ساده و سریع ترین راه فروش خانه این است که قیمت مناسب برای خانه خود پیشنهاد دهید.

قیمت گذاری ملک با توجه به سال ساخت و موقعیت مکانی خانه انجام می شود. اغلب افراد به دنبال خانه های شیک و نوساز هستند. گاهی هم با توجه به قیمت بالای خانه، اغلب افراد در بافت قدیم خانه با قیمت مناسب خانه می خرند و بعد به همراه بودجه خیلی کم بازسازی می‌کنند.

بیشتر بخوانید: عوامل موثر در قیمت گذاری آپارتمان در یزد >>

اگر شما فروشنده واقعی هستید، سعی کنید قیمت پیشنهادی را مناسب ارائه دهید تا خانه شما به راحتی به فروش برسد. البته شما باید در نظر داشته باشید که قیمت پیشنهادی را ۸ الی ۱۰ میلیون بیشتر از قیمت ملک بگویید تا بتوانید تخفیف جزیی به خریدار بدهید.

حضور داشتن یک فرد آگاه یا مشاور املاک در معامله فروش سریع خانه می تواند به شما در ضرر و زیان معامله کمک کند. معمولا در ایران بعد از بازدید و انتخاب خانه، در بنگاه یا مراکز مشاور املاک بر روی قیمت نهایی خانه در قرارداد به توافق می رسند. بعد از پایان قرارداد کمیسیون املاک بین طرفین خریدار و فروشنده حساب می شود.

6. عیب یابی خانه و تغییرات جزئی برای فروش سریع تر

برای فروش سریع خانه شاید شما وقت زیادی برای تعمیر خانه نداشته باشید. اما می توانید نقاطی را که بیشتر در دید هستند را به صورت جزئی عیب یابی و تعمیر کنید. به طور مثال دیواری که پوست آن کنده یا خراشیده شده، کاشی که شل شده، دستگیر دربی که شکسته و شیرآلات خراب را می توانید تعویض کنید.
برای قسمت نشیمن یا آشپزخانه که بیشتر در دید هستند، تغییرات جزیی اعمال کنید. بطور مثال اگر در پذیرایی شما دیوار اضافی وجود دارد با حذف آن می توانید فضای پذیرایی خود را بزرگتر کنید. همچنین اگر کاشی بین کابینتی یا رنگ کابینت ها قدیمی شده، آن را تغییر دهید. این هزینه های جزئی و کم می تواند نظر خریدار را به خود جلب کند.

سایر نکات مهم در فروش سریع خانه

  1. قرار داشتن خانه شما در مناطق پر فروش و پر بازدید می تواند شانس شما برای فروش سریع خانه را افزایش دهد. مثلا خرید و فروش املاک شمال بسیار محبوب است.
  2. همچین داشتن متراژ بالا، استفاده از بهترین متریال ساختمانی و امکانات رفاهی زیاد باعث افزایش قیمت خانه شما می شود و گاهی دیرتر به فروش می رسد.
  3.  یکی دیگر از راه های فروش سریع خانه عکس حرفه ای از قسمت های جذاب و لاکچری خانه است. می توانید با استفاده از گوشی همراه خود عکاسی کنید و با استفاده از نرم افزارهای فتوشاپ کیفیت عکس را بالا ببرید. همچنین هنگام عکاسی باید به نور کافی در فضا توجه داشته باشید، سعی کنید در عکاسی خانه قسمت های که وسایل چیدمانی بروزتری دارند عکس بگیرید.
  4. گاهی اوقات افراد بخاطر مهاجرت تصیم به فروش خانه می گیرند در همچین مواقع برای فرد قیمت بالا بودن یا پایین بودن خانه مهم نیست فرد تصمیم به فروش سریع خانه خود را دارد.
  5. یکی از مواردی که در فروش سریع خانه تاثیر دارد افزایش یهویی قیمت خانه است. افزایش قیمت آهن آلات و مصالح روی قیمت یهویی خانه تاثیر بسیاری دارد در نتیجه هر چقدر قیمت آهن آلات و میلگرد بالا برود خرید و فروش خانه با قیمت بالاتری صورت می گیرد.
  6. اکثرا در مناطق شمالی ایران به دلیل داشتن آب هوای خوب افراد زیادی در این مناطق سرمایه گذاری می کنند.

گاهی اوقات بازار فروش خانه کساد است و به راحتی مشتری پیدا نمی شود. اصلا نگران این موضوع نباشید، چون گاهی بازار فروش داغ نیست. بازار فروش ملک فصلی است و با توجه به ساخت و ساز یا گرانی مصالح ساختمانی برای مدت کوتاهی کساد می شود. این امر بعد از یک مدت برای خریداران و سرمایه گذاران خرید خانه عادی می شود.

بهترین زمان برای فروش خانه

بهترین زمان برای فروش خانه زمانی است که تصمیم قاطع برای فروش خانه را داشته باشید. هنگام فروش خانه شما باید روی تمام عوامل اقتصادی و نوسانات فروش برنامه ریزی کنید. هنگام فروش خانه باید بدانید چگونه سرمایه گذاری کرد که باعث زیان شما نشود گاهی اوقات فرد خانه خود را برای فروش قرار می دهند.

شاید زمان فروش خانه بهترین موقع از نظر خریدار و قیمت باشد، اما شما به دلیل مشکلات شخصی مانند فصل مدارس بچه ها یا بیماری همسر خود نتوانید معامله کنید. شما باید تمام شرایط محیطی را درنظر داشته باشید. گاهی اوقات امکان دارد قیمت گذاری بر روی خانه شما مناسب باشد، ولی در بازار فروش دلالان بخواهند خانه شما را زیر قیمت بازار خریداری کنند. سعی کنید برای فروش سریع خانه خود عجله نکنید.

در زمان فروش سریع خانه باید حتما به رکود و رونق اقتصادی توجه داشته باشید. هنگامی که کشور در رکود اقتصادی قرار بگیرد بازار خرید و فروش خانه و ملک رونق ندارد. مردم در این زمان فروش کمتری دارند و قولنامه املاک کمتری نوشته می شود. در چنین مواقع افرادی که مشاور املاک هستند یا برای سرمایه گذاری خانه می خرند، منتظر می مانند تا شرایط رکود به پایان برسد.

جمع بندی

در این مقاله ما سعی داشتیم برای شما راه های فروش سریع خانه در بهترین زمان ممکن و روش های سریع فروش خانه مطالبی را ارائه دهیم، اگر شما قصد فروش خانه خود را داشته باشید، می توانید با مطالعه این مقاله از سامان ملک فروش سریع خانه خود را به آسان ترین روش ممکن تجربه کنید.

دسته بندی املاک
جدیدترین املاک سامان ملک
بلوار خامنه ای بلوار ابوترابی
355m2
حمام:1
اتاق:3

این مطالب را هم حتما بخوانید

اجاره ویلا شمال در طول فصل تابستان بسیار رایج است. شمال کشور، به دلیل آب و هوای مطلوب، مناظر زیبا، جاذبه‌های گردشگری و فرصت‌های شغلی...
در اقتصاد امروز بسیاری افراد توان مالی خرید خانه و ملک را ندارند و به جای آن اقدام به رهن و اجاره ملک می نمایند....
خیلی از مستاجران و صاحبان املاک در مورد سرقفلی و قوانین آن سوالات زیادی دارند. سرقفلی به زبان ساده یعنی اگر فردی یک دهنه مغازه...

جدیدترین املاک سامان ملک

بلوار خامنه ای بلوار ابوترابی
355m2
اتاق : 3
حمام : 1
بلوار خامنه ای بلوار ابوترابی
355m2
اتاق:3
حمام:1
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسماعیلیان

مطلب خوبی بود. من قبل فروش خونه اشپزخانه رو بازسازی کردم یکم. فکر میکنم مهمترین قسمت خونه هست که توی ذهن مشتری تاثیر داره

z.a

به نظر من ارزیابی بازار ملک و کساد یا داغ بودن اوضاع خرید و فروش خانه مهم ترین نکته ایه که باعث میشه خونه زود فروش بره یا نه

samira.d

من اگر خریدار باشم، علاوه بر نکاتی که گفته شده، به نمای بیرونی خونه هم توجه می کنم. بعضی خونه ها انقدر نمای بیرونشون داغونه ادم دلش نمیخواد حتی بره داخلشو ببینه

جهت مشاوره با شماره ” 09162167100 ” تماس گرفته و یا فرم را تکمیل کنید.