سامان ملک، اولین بازار امن آنلاین املاک

لوگوی خطی
بهترین زمان خرید خانه در یزد

زمان طلایی برای خرید خانه

فهرست مطالب

بهترین زمان خرید خانه چه زمانی است؟! شاید این سوال نیز برای شما پیش آید که چه موقع بهترین زمان برای خرید خانه می‌باشد؟! یکی از دغدغه‌های بسیاری از افراد برای خرید خانه، یافتن زمان مشخص برای خرید است. چه بسیار افرادی که به جهت عدم آگاهی از بهترین زمان خرید خانه، اقدام به خرید خانه نموده و با ضرر قابل توجهی مواجه شده‌اند.

همچنین در نظر گرفتن زمان دقیق برای خرید خانه (best time to buy a house) موجب می‌شود انتخاب‌های ناآگاهانه‌ای را تجربه نمایید. به جرات می‌توان گفت که یکی از بازارهای پر تلاطم، بازار خرید و فروش مسکن است. این بازار گاهی با افزایش شدید قیمت و گاهی نیز با رکود قیمت مواجه است.

از این رو زمانی که بازار با افزایش قیمت مواجه می‌گردد، بدترین زمان برای خرید خانه محسوب می‌شود. با مجله سامان ملک همراه باشید تا بهترین زمان خرید خانه را تجربه کنید.

بهترین زمان خرید خانه چه موقع است؟!

عوامل بسیار زیادی بر روی شناخت بهترین زمان خرید خانه دلالت می‌کنند. با شناخت و آگاهی از این عوامل، می‌توانید یک خرید هوشمندانه و قابل توجه را برای خود رقم بزنید. بهترین زمان برای خرید آگاهانه زمانی است که:

1. بازار از آرامش نسبی برخوردار باشد.

یکی از مهمترین فاکتورها در این خرید هوشمندانه در بهترین زمان خرید خانه، توجه به نوسانات بازار است. بهترین زمان برای خرید خانه زمانی رقم می‌خورد که بازار از آرامش مناسب و نسبی برخوردار باشد. گاهی در بازار شاهد رکود خواهیم بود. اغلب افراد بر این باورند که رکود به معنی کاهش قیمت‌ها است.

اما تجربه نشان داده است که رکود به مانند فنر پر شتابی است که پس از رهایی جهش بالایی را در بر خواهد داشت. از این رو بسیاری از افراد که از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های املاک در یزد بهره‌مند می‌شوند به این موضوع واقف هستند.

آرامش نسبی بازار در بهترین زمان خرید خانه یزد

2. نیمه دوم سال بهترین زمان خرید خانه

در نیمه دوم سال می‌توان شاهد کاهش چشمگیر و قابل توجه تعداد متقاضیان خانه بود. اغلب والدین به جهت شروع دوره‌ی تحصیلی، قبل از مهر ماه اقدام به اسباب کشی خواهند نمود. لذا اگر فرزندی ندارید و یا دغدغه‌ی اسباب کشی در نیمه‌ی دوم سال را ندارید، بهترین زمان خرید خانه، نیمه دوم سال است.

بسیاری از کارشناسان و افراد خبره در این زمینه، معتقدند که بهترین زمان برای جابجایی و اسباب کشی، فصل پاییز است. بیشتر املاک یزد در نیمه‌ی دوم سال با کاهش تقاضا، رکود قیمت‌ها و عدم افزایش نرخ تورم مواجه هستند. لذا در صورت ورود خریدار جدید، با دقت بیشتر و همچنین صرف زمان دقیق‌تر، اقدام به یافتن کیس جدید خواهند نمود.

در این صورت خریداران می‌توانند شاهد موارد بیشتری از خانه‌های جذاب، مناسب و ایده‌آل با قیمت مناسب باشند و بسیاری از فروشندگان ملک به سبب خروج از رکود و ورود سرمایه به بازار کار، اقدام به فروش با قیمت مناسب نمایند.

خرید خانه در فصل پاییز و زمستان

یکی از دلایلی که فصل زمستان را به بهترین زمان خرید خانه مبدل نموده است، سرعت در دریافت وام می‌باشد. شرایط اقتصادی کنونی به نحوی است که درصد بسیار بالایی از افراد برای خانه‌دار شدن، اقدام به دریافت وام خواهند نمود.

این موضوع سبب می‌شود که در ماه‌های گرم سال، شاهد صف طولانی از وام گیرندگان باشید. اما در فصل زمستان با توجه به کاهش میزان خرید خانه توسط افراد، می‌توان به راحتی برای دریافت وام اقدام کرد.

بهترین زمان خرید خانه چه زمانی است

بدترین زمان خرید خانه چه موقع است؟

تاکنون در مورد بهترین زمان خرید خانه سخن گفتیم. حال برای اینکه بتوانید بهترین و موفقیت ‌آمیز‌ترین خرید را برای خود رقم بزنید، باید از بدترین زمان برای خرید نیز آگاهی یابید. برخی از اوقات خریداران زمان نامناسبی را برای خرید زمین و یا خرید خانه، انتخاب می‌کنند.

در این صورت با قیمت بسیار بالا و برخی از محدودیت‌ها برای خرید خانه رویایی خود، مواجه خواهید شد. اما بدترین زمان‌ها برای خرید خانه، چه موقع هستند؟!؟

1. خرید خانه در بهار و تابستان

اگر بهترین زمان خرید خانه نیمه دوم سال باشد، پس یکی از بدترین زمان‌ها برای خرید خانه بهار و تابستان خواهد بود. در این روزها شاهد بلند بودن روز و کوتاه بودن شب خواهیم بود. لذا بسیاری از افراد با زمان زیادی برای گشت و گذار و پیدا کردن خانه مواجه هستند.

دریغ از این موضوع که تعداد متقاضیان در این روزها بسیار افزایش یافته است. همچنین افرادی که به دنبال دریافت وام و تسهیلات جهت خرید خانه هستند، با مشکلات و صف طویل دریافت وام مواجه خواهند شد.

2. خرید ملک پس از دوره‌ رکود

با توجه به نوسانات شدید اقتصادی، در بسیاری از موارد شاهد افسار گسیختگی قیمت خانه، آپارتمان و زمین خواهیم بود. اغلب این افسار گسیختگی قیمت خانه و زمین، پس از رکود قیمت‌ها، اتفاق می‌افتد. همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، رکود قیمت املاک، به نوعی سکوی پرش قیمت‌ها به شمار می‌رود. لذا بدترین زمان برای مثلا خرید آپارتمان پس از رکود شدید قیمت خانه است.

بدترین زمان خرید خانه

عوامل تاثیرگذار در خرید خانه

برای خرید خانه فقط توجه به بهترین زمان خرید خانه، کافی نیست. برای اینکه بتوانید از یک خرید هوشمندانه و موفقیت آمیز برخوردار گردید، باید به عوامل تاثیر گذار در خرید خانه نیز توجه نمایید. عوامل بسیار زیادی می‌توانند در خرید خانه شما را همراهی نمایند.

از جمله این عوامل، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. زمان خرید ملک

همانطور که ذکر کردیم، یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی خرید خانه، توجه به بهترین زمان خرید خانه است. در این صورت خریداران علاوه بر پرداخت هزینه‌ی مناسب، می‌توانند خانه رویایی خود را در کمترین زمان ممکن و با برخورداری از شرایط ایده‌آل، خریداری نمایند.

شناخت ببهترین زمان خرید خانه، می‌تواند شما را در یک خرید موفقیت آمیز و هوشمندانه همراهی نماید. اغلب بهترین زمان خرید نیمه دوم سال و همچنین دوران رکود است. این زمان بهترین زمان برای سرمایه گذاری نیز به شمار می‌رود. چه بسا افراد با ذکاوت و با تجربه، این زمان را برای خرید زمین انتخاب می‌کنند. در این صورت می‌توانند شاهد مزایای فوق العاده‌ای نیز باشند.

2. قیمت ملک

در قیمت خانه المان‌ها و عوامل تاثیرگذار وجود دارند، از جمله:

 • منطقه قرارگیری زمین، آپارتمان، خانه و …
 • متراژ خانه، زمین، آپارتمان
 • سال ساخت و بهره برداری از خانه و آپارتمان
 • مصالح ساختمانی به کار برده شده در آپارتمان و خانه
 • بهترین زمان خرید خانه
 • امکانات
 • فرصت‌های شغلی و دسترسی ساده شهری و …
 • میزان نورگیر بودن زمین، خانه و آپارتمان (خانه‌های شمالی و جنوبی)
 • موقعیت زمین (دو نبش بودن و …)

می‌توانند بر روی تعیین قیمت ملک تاثیرگذار باشند. لذا پیشنهاد املاک سامان ملک قبل از خرید خانه، بررسی هزینه‌ پرداختی مورد نظر خریداران است. در این صورت می‌توانید شاهد فایل‌های بسیار زیاد و گسترده‌ای باشید که هر کدام از آنها ویژگی‌های خاصی را در بر دارند.

گاها برخی از افراد برای خرید خانه، بر روی تسهیلات بانکی و وام نیز حساب می‌کنند. از این رو می‌توانند شاهد خانه‌های مطلوب‌تر با قیمت ایده‌آل‌تری باشند.

خرید اپارتمان در یزد

3. موقعیت جغرافیایی

در کنار توجه به بهترین زمان خرید خانه، بهتر است به موقعیت جغرافیایی ملک نیز توجه نمود. در این صورت می‌توانید خرید ایده‌آل‌تری را برای خود رقم بزنید.

در استان یزد می‌توانید شاهد موقعیت‌های اجتماعی مختلفی باشید. بر اساس دسته بندی شهری، هر کدام از این ملک‌ها، قیمت متفاوتی را در بر خواهند داشت. دلیل قیمت‌گذاری این ملک‌ها بر اساس، راههای دسترسی شهری، شرایط جوی، اعیان نشینی و .. صورت می‌پذیرد.

لذا اغلب در بسیاری از شهرها می‌توان شاهد محله‌های اعیان نشین با قیمت بالای ملک‌ها و محله‌های متوسط با قیمت پایین‌تر باشید. برای نمونه در شهر یزد محله‌های صفائیه یزد، بلوار جمهوری یزد و خیابان کاشانی بهترین محله‌ها و جزو بالا شهر یزد به شمار می‌روند. در این محله‌ها ساکنین با رفاه بسیار زیادی مواجه خواهند بود، اما اغلب محله‌های پایین شهر، محدودیت‌هایی را تجربه خواهند کرد.

4. سال ساخت خانه

از دیگر عوامل تاثیرگذار در خرید خانه، توجه به سال ساخت خانه و آپارتمان است. اغلب بناهایی که از سال ساخت و عمر طولانی برخوردار هستند، قیمت پایین‌تری را در بر خواهند داشت. البته شهر یزد به جهت برخورداری از شرایط تاریخی و باستانی بودن، با محدودیت فروش برخی از بناهای قدیمی و تاریخی مواجه خواهد بود.

بناهایی که از قدمت بالایی برخوردار هستند، عمدتا مقاومت پایین‌تری را در بر خواهند داشت. لذا به جهت هزینه‌دار بودن، قیمت پایینی را در بر دارند. اما خانه‌ها و آپارتمان‌هایی که از سن ساخت پایین‌تری برخوردار هستند، قیمت بالاتری را در بر دارند. تفاوت خانه سنتی و لاکچری یزد هم بیشتر در همین قیمت و امکانات آن‌ها است.

5. امکانات رفاهی ملک و همسایگی آن

خریداران علاوه بر اینکه باید به بهترین زمان خرید خانه توجه نمایند، باید به امکانات و شرایط رفاهی املاک نیز توجه کنند. امکانات می‌توانند نقش تعیین کننده‌ی قیمت بنا را نیز در بر داشته باشند. در خرید زمین نیز توجه به امکانات رفاهی مثل آب، برق، گاز، فاضلاب و … حائز اهمیت خواهد بود. امکاناتی که در خرید خانه باید آنها را مد نظر داشت عبارتند از:

 • استفاده از سیستم حرارتی و برودتی مناسب
 • استفاده از تجهیزات داخلی مناسب (مانند درب و پنجره‌ی دوجداره و …
 • سرویس بهداشتی مناسب
 • شیرآلات باکیفیت و مرغوب
 • سیستم فاضلاب ایده‌آل
 • آسانسور و پله فرار
 • پارکینگ
فاکتورهای مهم در خرید خانه

بهترین زمان خرید و فروش خانه

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، بهترین زمان خرید خانه، فصل پاییز و زمستان است. همچنین خرید در رکود مسکن، می‌تواند مزایای فوق العاده‌ای را برای خریداران در بر داشته باشد. اما این دید فقط برای خریداران خانه ایده‌آل و مناسب است.
اگر به عنوان فروشنده به املاک یزد مراجعه کرده‌اید، باید متفاوت‌تر عمل کنید. در نظر داشته باشید که بهترین زمان برای فروش خانه، فصل بهار و تابستان است. در این فصل‌ها شما با خیل عظیمی از خریداران مواجه خواهید بود. لذا بازار فروش شما علاوه بر رقابتی بودن، بسیار پر رونق نیز خواهد شد.

در این صورت می‌توانید شاهد سود قابل توجهی از فروش زمین، آپارتمان و خانه باشید. همچنین بهتر است در صورت عدم نیاز، خانه، آپارتمان و زمین خود را پس از دوران رکود به فروش برسانید. زیرا پس از دوران رکود می‌توانید با سود بیشتر و مناسب‌تری مواجه گردید.

بهترین زمان معاوضه املاک

علاوه بر دانستن بهترین زمان خرید خانه در یزد، باید زمان معاوضه خانه با زمین یا آپارتمان را هم بدانیم. برای این معاوضه هر زمان می‌توانید به راحتی اقدام نموده و هرگز شاهد ضرر زیادی نخواهید شد. زیرا اگر شما در دوران رکود زمین خود را به فروش برسانید، در دوران رکود نیز اقدام به خرید خانه و یا آپارتمان مورد نظر، خواهید نمود. لذا با ضرر مواجه نخواهید شد.

لوگو سامان ملک

پس از شناخت بهترین بهترین زمان خرید خانه و هم چنین زمان فروش خانه، اهمیت مشاور املاک را دست کم نگیرید. شما می‌توانید به راحتی و با دریافت مشاوره‌های تخصصی اقدام به خرید و فروش نمایید. خرید و فروش با تکیه به برخی از اصول و قواعد رخ می‌دهد.

اگر در این بازار از تخصص و تجربه کافی برخوردار نباشید، به راحتی ضرر را به جان خریده‌اید. از این رو برای تجربه‌ی یک خرید موفقیت آمیز و یا فروش هوشمندانه، با مشاوران املاک سامان ملک مشاوره کنید.

اشتراک گذاری در :

دسته بندی املاک

این مطالب را هم حتما بخوانید

در این مقاله به مقایسه ویلای جنگلی و ساحلی پرداختیم و مزایا و معایب هرکدام را به صورت جداگانه بررسی کردیم و به سوالات متداولی...
در این مطلب از مجله سامان ملک توضیح می‌دهیم که تهاتر ملک چیست، سپس شرایط و قوانین انجام این روش آشنا خواهید شد.
در این مطلب از مجله املاک سامان ملک، صفر تا صد شرایط تغییر کاربری ملک مسکونی و مراحل آن را بررسی خواهیم کرد.
در این مطلب از مجله املاک سامان ملک، به بررسی مشکلات املاک بدون سند و فواید گرفتن سند برای زمین قولنامه ای می‌پردازیم
اشتراک در
اطلاع از
9 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسدی

سلام متاسفانه من هم یکی از افرادی بودند که اطلاعاتی درباره زمان خرید خانه نداشتم و الانم پشیمونم پس به بقیه پیشنهاد می کنم به نکات و توصیه های این مقوله توجه کنند. دقیق و درست??

samanmelk
پاسخ به  اسدی

???

بهرام صوافی

اینکه در نیمه دوم سال زمان بهتری برای خرید خانه هست برام خیلی جالب بود مرسی از مقالتون

samanmelk
پاسخ به  بهرام صوافی

سلام. خوشحالیم که اطلاعات براتون مفید بوده. پیشنهاد میکنم اگر به فکر خرید خانه هستید مقاله فرق خانه شمالی جنوبی رو هم بخونین

مینا ایوبی

این زمان هایی که معرفی کردیم فقط مختص یزد هست؟ یا میتونه برای شهر های دیگه هم باشه

samanmelk
پاسخ به  مینا ایوبی

سلام. قطعا خرید خانه در شهرهای دیگه هم همینطور هست ولی چون سامان ملک به طور تخصصی در یزد و شمال فعالیت داره، این مقاله رو برای یزدی های عزیز نوشتیم.

صادقی

سلام خواستم تشکر کنم از مشاوره بسیار عالی شما خیلی از سایت سامان ملک متشکرم

samanmelk
پاسخ به  صادقی

سلام. خوشحالیم که مشاوره هامون براتون مفید بوده. امیدواریم از خرید خانه یزد راضی باشین

دانایی

من قبلا برای خرید زمین باغ و اجاره کردن خانه شنیده بودم که در فصل پاییز و زمستان بهتر است ولی بابت خرید نمیدونستم. ممنون

جهت مشاوره با شماره ” 09162167100 ” تماس گرفته و یا فرم را تکمیل کنید.