دریافت مشاوره رایگان

سامان ملک | مرکز امن و آنلاین معاملات ملکی

لوگوی خطی

سرمایه گذاری در زمین

سرمایه گذاری در زمین

از گذشته های دور تا کنون خرید ملک و سرمایه گذاری در زمین در ایران رونق زیادی داشته است. به طوری که تا جایی که در خاطرمان مانده در اکثر مواقع با افزایش تورم همیشه قیمت ملک و زمین نیز روندی صعودی و افزایشی را طی نموده است. از این رو می توان گفت که سرمایه گذاری در زمین همواره سودآور است و با ریسک خیلی کمی همراه می باشد.

در واقع می توانید به این نوع سرمایه گذاری به عنوان ثروت و اندوخته ای برای زمان حال و آینده خود و فرزندانتان نگاه کنید. اما خرید زمین به این سادگی ها نیست و نباید بی گدار به آب بزنید و برای داشتن یک سرمایه گذاری پر سود نیاز است که تمامی جوانب را بسنجید. اگر به دنبال بهترین زمین برای سرمایه گذاری و یا سرمایه گذاری در زمین کشاورزی هستید،  به شما پیشنهاد می کنیم که تا پایان این مطلب با سامان ملک همراه باشید

ایا خرید زمین خوب است؟

سرمایه گذاری در زمین می تواند تا حد زیادی شما را به سمت موفقیت سوق دهد. امروزه عوامل خیلی کمی وجود دارد که قادرند افزایش نرخ رشد اقتصاد، نرخ رشد سوددهی ملک، زمین و مسکن را منفی نمایند. بنابراین خرید زمین و ملک می تواند یکی از بهترین انتخاب های افراد برای سرمایه گذاری باشد.

پس در پاسخ به سوال ایا خرید زمین خوب است باید بگوییم با خرید زمین نه تنها ارزش سرمایه خود را حفظ می کنید بلکه به مرور و با گذشت زمان قیمت آن بیشتر خواهد شد و حتی می توانید بدون دغدغه در فرصتی مناسب برای ساخت و ساز آن اقدام نمایید و سرمایه خود را چندین برابر کنید. اما سوالی که معمولا افرادی که می خواهند در بازار زمین و ملک سرمایه گذاری کنند می پرسند این است که میزان سودآوری آن چقدر خواهد بود؟ 

ایا خرید زمین خوب است؟

این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد و اگر شما تصمیم به خرید زمین شمال بگیرید با جنوب و یا غرب کشور قطعا میزان سوددهی هر یک از آن ها متفاوت است و یکسان نیست.
در واقع میزان سود در خرید، ساخت و ساز و سرمایه گذاری در زمین و ملک در شهرهای مختلف متفاوت است و در مناطقی که پر تقاضا هستند مانند شمال کشور، سرمایه گذاری روی زمین با سود بیشتری همراه خواهد بود.

اما به طور کلی سود خرید زمین در یک بازه زمانی 10 ساله چیزی حدود 1500 درصد است. بنابراین موقعیت جغرافیایی و شرایط زمین و یا ملکی که می خواهید برای سرمایه گذاری خریداری نمایید تاثیر مستقیمی بر روی میزان سود آن دارد.

بیشتر بخوانید: خرید زمین در شمال برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ملک و زمین

خیلی ها می پرسند که ایا خرید زمین سود دارد؟ تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که در این میان سرمایه گذاری در مسکن و سرمایه گذاری در زمین رتبه اول را به خود اختصاص داده و بهترین روش محسوب می شود. هر یک از روش های سرمایه گذاری دارای مزایا و معایب خاصی است که باید آن ها را در نظر داشته باشید و سپس برای سرمایه گذاری در آن حوزه اقدام نمایید.
خرید زمین جهت سرمایه گذاری مزیت های فراوانی دارد که از جمله آن ها می توان به حفظ ارزش همیشگی ملک، عدم محدودیت ملک در ایران، امکان تغییر انواع کاربری زمین و ملک، امکان استفاده از تسهیلات بانکی، رهن و اجاره دادن ملک و کسب سود و … اشاره نمود. با توجه به این موارد می توان گفت بازار مسکن و سرمایه گذاری در زمین از کم ریسک ترین بازارهای سرمایه گذاری است که با سود چشمگیری همراه است.

سرمایه گذاری در ملک و زمین

اما این روش نیز همانند سایر روش ها معایبی دارد که نباید آن ها را نادیده گرفت، هر چند در مقابل مزیت های آن ناچیز هستند. از جمله این معایب می توان به امکان وقوع بلای طبیعی مانند سیل و زلزله و از دست رفتن بخشی از ساختمان، مستهلک شدن ساختمان پس از چند سال و نیاز داشتن به نوسازی، نیاز به سرمایه نسبتا زیاد برای خرید ملک و زمین اشاره نمود.

لازم به ذکر است اگر به جای خرید ملک به فکر خرید زمین و سرمایه گذاری در زمین باشید ریسک موارد بالا نیز حذف خواهد شد و قطعا سرمایه گذاری پر سودی را در سال های آینده تجربه خواهید نمود.

خرید زمین دو نبش و مزایای زمین دو نبش

سرمایه گذاری در زمین دو نبش همیشه محبوب بوده است. منظور از زمین دو نبش که از دو خیابان، دو کوچه یا دو گذر ورودی دارد و جهت های جغرافیایی هر کله متفاوت است. این زمین ها در مقایسه با سایر زمین ها به جهت مزیت هایی که دارند دارای قیمت بالاتری هستند.

زیرا عوامل مختلفی بر قیمت گذاری یک ملک یا زمین موثر هستند که از جمله آن ها می توان به منطقه، ابعاد زمین،عرض گذری که به زمین یا ملک متصل است. زمین های دو نبش با توجه به موقعیت ویژه ای که دارند ارزش سرمایه گذاری بیشتری دارند و در درازمدت سود دهی بالاتری برای سرمایه گذار خواهند داشت.

مزایای زمین دو نبش

بهترین منطقه برای سرمایه گذاری زمین

بهترین جا برای سرمایه گذاری زمین مسئله ای است که امروزه خیلی اهمیت دارد و برای آنکه بتوان یک سرمایه گذاری پر سود را تجربه کرد باید بهترین منطقه را برای خرید ملک و زمین انتخاب نمود.

  1. سرمایه گذاری در زمین اطراف تهران می تواند برای سرمایه گذاران بسیار پر سود باشد.زیرا زمین ها و املاک پایتخت کشور و اطراف آن دارای بیشترین رشد ممکن هستند. بنابراین زمین های اطراف تهران و کرج با وجود قیمت مناسبی که دارند روبه رشد هستند و فرصتی عالی برای سرمایه گذاری محسوب می شوند.
  2. خرید زمین در شمال و به طور کلی در استان های شمالی کشور که مسافران زیادی دارند را امروزه خیلی نمی توان گزینه خوبی برای سرمایه گذاری دانست. زیرا زمین و خانه های شهرهای شمالی کشور قیمت بالایی دارند وبه اندازه کافی رشد کرده اند.
  3. در مقابل شهر مشهد مقدس که قطب مذهبی جهان اسلام است یکی از بهترین مناطق برای سرمایه گذاری در زمین و خرید ملک است. زیرا سالیانه توریست ها و مسافران بسیاری از سراسر جهان به این شهر سفر می کنند و سرمایه گذاری در آن می تواند خیلی پر سود باشد.
  4. خرید زمین یزد و اصفهان نیز با توجه به اینکه از شهرهای تاریخی کشور محسوب می شوند و تفریحی توریستی هستند و سالانه پذیرای گردشگران بسیاری می باشند و آب و هوای عالی دارند. از این رو خرید خانه و سرمایه گذاری در زمین این منطقه نیز می تواند سود بالایی به همراه داشته باشد.
بهترین منطقه برای سرمایه گذاری زمین

سرمایه گذاری در زمین کشاورزی

خرید زمین کشاورزی یک سرمایه گذاری بلند مدت است و اگر به صورت اصولی خریداری شده باشد می تواند از چندین جهت برای مالک زمین پرسود باشد. اول اینکه می توان در آن ها به کشت محصولات کشاورزی پر تقاضا پرداخت.

اگر در منطقه خوبی واقع شده باشند فرصت رشد قیمتی بالایی خواهند داشت و همچنین می توان آن را اجاره دارد و به این ترتیب نیز کسب درامد نمود. بنابراین سرمایه گذاری در زمین کشاورزی نیز یکی از بهترین روش ها برای سرمایه گذاری و حفظ ارزش سرمایه است.

بیشتر بخوانید: شرایط گرفتن وام با سند زمین کشاورزی

برای سرمایه گذاری طلا بهتر است یا زمین؟

در طی چند سال اخیر شاهد کاهش ارزش بی سابقه پول رایج کشور هستیم و به همین دلیل خیلی از مردم در تلاش اند که یک روش مناسب برای سرمایه گذاری پیدا کنند تا بتوانند ارزش سرمایه خود را حفظ نمایند. سرمایه گذاری در زمین یا طلا از گذشته بسیار رواج داشته است و یکی از بهترین بازارهای سرمایه گذاری محسوب می شوند. اما با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه یکی از سوالات پرتکرار افراد این است که برای سرمایه گذاری طلا بهتر است یا زمین؟ کدام را انتخاب کنیم؟
پیش از آنکه به دنبال پاسخ این سوال باشید باید هدف خود را تعیین کنید که قصد سرمایه گذاری کوتاه مدت دارید یا بلند مدت؟ آیا می خواهید بر روی سرمایه خود کار کنید و یا اینکه پس از چند سال به سراغ آن بروید. آیا اطلاعات لازم و کافی از خرید و فروش زمین و طلا دارید؟

  • اگر از آن دسته افرادی هستید که خیلی اهل ریسک نیستند و به سود نه چندان زیاد قانع می باشند خرید طلا به جای سرمایه گذاری در زمین برای شما گزینه مناسب تری خواهد بود. حتی می توانید برای جلوگیری از پرداخت هزینه ساخت و مالیات طلای دست دوم و یا سکه را انتخاب کنید و با سرمایه خود میزان طلای بیشتری را خریداری نمایید. به طور کلی سرمایه گذاری روی طلا برای افرادی توصیه می شود که بیشتر در تلاش اند ارزش پول و سرمایه خود را حفظ کنند و به سود کم هم قانع هستند.
  • اما اگر فرد ریسک پذیری هستید و می خواهید با فعالیت در بازار سرمایه به سود چشمگیری دست یابید ما به شما سرمایه گذاری در زمین را پیشنهاد می کنیم. زیرا بررسی های صورت گرفته و آمارها نشان می دهد در طی چند سال اخیر نرخ رشد زمین چندین برابر طلا بوده است و از مطمئن ترین روش ها برای حفظ و ارزش سرمایه محسوب می شود. بنابراین با توجه به موارد ذکر شده راحت تر می توانید تصمیم بگیرید که سرمایه گذاری در زمین یا طلا برای شما بهتر خواهد بود.

سرمایه گذاری در زمین یا آپارتمان

برای بررسی این موضوع که آیا خرید زمین برای سرمایه گذاری بهتر است یا آپارتمان باید جوانب مختلف این موضوع را کاملا مورد بررسی قرار دهیم. از جمله پارامترهایی که باید به آن ها توجه داشت می توان به شرایط مالی و بودجه فرد، نوع خانه یا زمین، موقعیت مکانی و … اشاره نمود.

سرمایه گذاری در زمین یا آپارتمان

اگر خریدار با هدف داشتن سرپناه و همچنین سرمایه گذاری قصد ورود به این بازار را داشته باشد قطعا بهترین گزینه برای او خرید ملک خواهد بود. اما اگر تنها قصد سرمایه گذاری داشته باشد در بازار مسکن با انتخاب های بیشتری روبرو خواهد بود و می تواند به خرید و سرمایه گذاری در زمین هایی که فرصت رشد و سوددهی بیشتری در آینده دارند بپردازد.

سرمایه گذاری در زمین و خانه اگر چه در طی چند سال گذشته رشد قیمتی چشمگیری داشته است اما در مقایسه این دو می توان گفت که زمین رشد بالاتری را تجربه نموده است. به طوری که بسیاری از کارشناسان این حوزه معتقد هستند رشد قیمت ملک نشات گرفته از افزایش قیمت زمین ها است.

در نتیجه اگر با این نگرش بخواهیم به خرید و سرمایه گذاری فکر کنیم زمین گزینه مناسب تری خواهد بود. اما نوع نگرش مردم در مورد خرید خانه نیز موجب شده که خیلی از افراد سرمایه گذاری در ملک را انتخاب کنند.

امروزه با تغییر سبک زندگی مردم و افزایش تمایل افراد به آپارتمان نشینی افزایش قیمت آپارتمان ها را در پی داشته است و خرید آن ها می تواند با سوددهی خوبی همراه باشد. البته میزان این سود کاملا وابسته به موقعیت مکانی آپارتمان، طراحی و نوع معماری آن، امکانات و دسترسی هایی که دارد و … می باشد.

به میزانی که موارد گفته شده به ایده آل های مردم نزدیک تر باشد آپارتمان رشد قیمتی بهتری خواهد داشت. اما در این میان آپارتمان هایی که در برج هایی با واحدهای زیاد قرار دارند چندان رشد مناسبی نخواهند داشت.

سخن پایانی

همانطور که اشاره شد سرمایه گذاری در زمین و ملک یکی از پرسودترین و ایمن ترین روش های سرمایه گذاری در داخل ایران است که امروزه این روش طرفداران بسیاری دارد. این شیوه سرمایه گذاری با وجود ریسک پذیری خیلی پایینی که دارد بسیار پر سود است.

اما خرید زمین و ملک برای سرمایه گذاری نیز همانند فعالیت در هر بازار مالی دیگری نیازمند دانش و مهارت خاصی است و بدون توجه به این مسئله ممکن است مشکلاتی برای شما ایجاد شود و نتوانید از سرمایه خود به بهترین شکل ممکن بهره ببرید.

برای دریافت مشاوره سرمایه گذاری در ملک می توانید روی کمک مشاورین با تجربه و متخصص املاک سامان ملک حساب کنید. کافی است با شماره های 09162167100 یا 09135627557 تماس بگیرید.

دسته بندی املاک
جدیدترین املاک سامان ملک
بلوار خامنه ای بلوار ابوترابی
355m2
حمام:1
اتاق:3

این مطالب را هم حتما بخوانید

اجاره ویلا شمال در طول فصل تابستان بسیار رایج است. شمال کشور، به دلیل آب و هوای مطلوب، مناظر زیبا، جاذبه‌های گردشگری و فرصت‌های شغلی...
در اقتصاد امروز بسیاری افراد توان مالی خرید خانه و ملک را ندارند و به جای آن اقدام به رهن و اجاره ملک می نمایند....
خیلی از مستاجران و صاحبان املاک در مورد سرقفلی و قوانین آن سوالات زیادی دارند. سرقفلی به زبان ساده یعنی اگر فردی یک دهنه مغازه...

جدیدترین املاک سامان ملک

بلوار خامنه ای بلوار ابوترابی
355m2
اتاق : 3
حمام : 1
بلوار خامنه ای بلوار ابوترابی
355m2
اتاق:3
حمام:1
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کاظمی

اینکه خرید زمین سرمایه گذاری خوبی هست درسته ولی متاسفانه خیلی از منطقه ها رو میبینی که زمین ها بدون استفاده تا سالها میمونه ولی جوانی در جستجوی یک تکه زمین برای ساخت خانه در به در میشه. از نظر من ایران هم باید مثل خیلی از کشورهای دیگه برای خرید زمین و املاک حد و اندازه ای بذاره

رضایی

من فکر میکنم زمین دونبش مسکونی خیلی خوب نباشه در عوض برای ملک تجاری عالی هست

زارع مهرجردی

نوشته بودید که خرید زمین اطراف تهران خوب هست مشاوران املاک شما در تهران هم میتونه راهنمایی بکنند یا حداقل یک املاکی مطمئن معرفی بکنید.ممنون

جهت مشاوره با شماره ” 09162167100 ” تماس گرفته و یا فرم را تکمیل کنید.