سامان ملک، اولین بازار امن آنلاین املاک

لوگوی خطی
وام با سند خانه

شرایط گرفتن وام با سند ملکی 1402

فهرست مطالب

نحوه گرفتن وام با سند ملکی 1402 بسته به این که به کدام بانک مراجعه شود، متفاوت است. ارائه وام روی سند ملکی در اغلب بانک ها و موسسات مالی و اعتباری انجام می شود. با توجه به موقعیت و امکانات هر بانک، شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت وام با سند خانه متفاوت است.

در حال حاضر با توجه به افزایش تسهیلات بانکی ارائه شده در نتیجه طرح نهضت ملی مسکن، دریافت وام با سند خانه افزایش یافته است. با سامان ملک همراه باشید تا شرایط گرفتن وام مسکن با سند خانه (وام با سند ملکی ۱۴۰2) را بررسی کنیم.

وام مسکن ۴۰۰ میلیونی با سند ملکی

به دلیل تورم و افزایش قیمت ملک، بانک مرکزی با افزایش ۶۰ درصدی سقف وام مسکن موافقت کرده است. البته باید گفت که با قیمت های امسال، وام مسکن ۴۰۰ میلیونی فقط نیمی از قیمت یک خانه مناسب را پوشش می دهد.

با سند خانه میشود وام گرفت؟

دریافت وام با سند خانه طی دستورالعمل های مشخصی در دوره های معین ابلاغ می گردد. به طور کلی شرایط مشترکی که تحقق آنها برای دریافت وام سند خانه ضروری است عبارتند از:

شرایط وام با سند ملکی 1402

 1. از جمله شرایط گرفتن وام از طریق سند خانه این است که متقاضیان دریافت وام مسکن باید حداقل هجده سال تمام شمسی سن داشته باشند.
 2. یکی از شرایط دریافت وام با سند ملکی 1402 این است که متقاضی نباید در هیچ یک از بانک های کشور، چک برگشتی صادر کرده باشد.
 3. امکان دریافت وام با سند خانه، تنها برای آن دسته از متقاضیانی فراهم است که بدهی بانکی نداشته باشند.
 4. مطابق با آخرین تغییرات قانونی برای دریافت وام مسکن با سند خانه یا باید در بانک مورد نظر افتتاح حساب کرد، و یا با خرید اوراق ممتاز وام مسکن را دریافت نمود.
 5. درآمد متقاضی وام با سند خانه باید برای تعیین سقف مبلغ پرداختی جهت پرداخت اقساط وام، استعلام گردد.

بیشتر بخوانید: هزینه سند زدن خانه >>

با سند خانه میشود وام گرفت

با سند خونه چقدر وام میدهند؟

یکی از وام‌های پرتقاضا در ایران وام مسکن یکم است. زوج‌ها در شهر تهران تا ۱۶۰ میلیون تومان، زوجین مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر تا ۱۲۰ میلیون تومان و وام مسکن زوجین سایر مناطق نیز تا ۸۰ میلیون تومان است.

سایر انواع وام با سند ملکی 1402 پرطرفدار و مبلغ وام مسکن با سند خانه شامل موارد زیر است:

 1. وام مسکن جوانان به مبلغ 250 میلیون تومان در تمامی بانک ها
 2. وام مسکن بازنشستگان تا سقف 50میلیون تومان
 3. وام مسکن روستایی تا سقف 100 میلیون تومان

مبلغ وام مسکن با سند خانه بانک های مختلف به شرح زیر است:

 • گرفتن وام با سند خانه بانک مسکن برای تعمیرات تا سقف 10 میلیون
 • وام 50 میلیونی بانک ملی برروی سند ملکی
 • وام کارت اعتباری بانک ملت بر روی سند ملکی بدون نیاز به ضامن تا سقف 50 میلیون
 • وام تعمیر واحد مسکونی با کپی سند در بانک شهر
اینفوگرافی بانک هایی که وام با سند ملکی ارائه می کنند
اینفوگرافی: وام مسکن با سند خانه را از کدام بانک ها بگیریم

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام با سند خانه

پس از آگاهی یافتن نسبت به شرایط و نحوه درخواست برای دریافت وام روی سند خانه، باید مدارک مورد نیاز برای تحویل دادن به بانک فراهم شود. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای دریافت وام مسکن با سند خانه در بانک های ایران از قرار زیر است:

 1. شناسنامه و رونوشت (فتوکپی) صفحات اول و دوم آن.
 2. کارت ملی و رونوشت آن.
 3. ارائه شناسنامه عکسدار و کارت ملی ضامن یا ضامنین وام.
 4. ارائه شناسنامه و کارت ملی فروشنده خانه به متقاضیان.
 5. ارائه فیش حقوقی با قید میزان حقوق دریافتی یا ارائه گواهی اشتغال به کار.
 6. چنانچه ملک توسط وکیل انتقال یابد، باید مدارک مثبته سمت وکیل نیز برای دریافت وام به بانک ارائه گردد.
 7. ارائه سند مالکیت ملک و رونوشت از آن با لحاظ کردن شرایطی که بانک اعلام کرده است.
 8. ارائه پروانه ساخت ملک و رونوشت آن که در بردارنده تاریخ ساخت و قدمت ملک باشد.
 9. به علاوه این که در مورد متقاضیان مرد، ارائه کارت پایان خدمت وظیفه یا کارت معافیت برای استفاده از تسهیلات بانکی الزامی است.
مدارک مورد نیاز برای دریافت وام با سند خانه

وام بانک مسکن با سند خانه

برای دریافت وام روی سند خانه بانک مسکن باید دانست که یکی از اهداف تشکیل بانک مسکن، توجه به اهمیت سرمایه گذاری در زمینه مسکن و شهرسازی و ارائه تسهیلات برای رونق تولید مسکن است.

روش‌های گرفتن وام با سند ملکی 1402 بانک مسکن

شرایط وام بانک مسکن با سند خانه در حال حاضر دو شیوه حضوری و غیر حضوری را در بر می‌گیرد. 

 • متقاضیان می توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی بانک مسکن نسبت به تکمیل فرم درخواست مبادرت نمایند.
 • در شیوه حضوری فرد متقاضی باید به یکی از بانک های مسکن مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را ارائه نماید.
 • در برخی از روش ها برای گروه های خاصی مثل زنان بی سرپرست یا اقشار کم درآمد، دریافت تسهیلات وام با سند خانه در بانک مسکن نیازی به افتتاح حساب و سپرده گذاری نیست.

شرایط وام با سند خانه بانک مسکن

در ادامه به برخی از شرایط گرفتن وام مسکن با سند خانه بانک مسکن اشاره خواهیم کرد:

 • دریافت وام به میزان حداکثر قابل پرداخت، منوط به این است که از تاریخ ساخت خانه بیش از 25 سال نگذشته باشد. در صورتی که از تاریخ ساخت خانه تا زمان درخواست برای دریافت وام مسکن، بیش از 25 سال سپری شده باشد، به ازای هر سال قدمت بیشتر، مقداری از سقف مبلغ وام کاسته می شود.
 • چنان چه ملک بیش از 30 سال قدمت داشته باشد، پرداخت تسهیلات وام مسکن روی سند آن امکانپذیر نیست.
 • شرایط گرفتن وام از بانک مسکن با سند خانه در صورتی که افراد متقاضی بخواهند از محل های دیگری تسهیلات بانکی دریافت کنند، می بایست حساب مشخصی را در بانک مسکن افتتاح نمایند.
 • داشتن سابقه چک برگشتی در هر کدام از بانک های کشور، مانع از دسترسی متقاضی به تسهیلات شرایط گرفتن وام با سند خانه از بانک مسکن خواهد شد.
 • جهت گرفتن وام با سند خانه بانک مسکن، میتوان اوراق ممتاز با حق تقدم، خریداری کرد.
وام با سند خانه بانک مسکن

وام بانک ملت: وام با سند ملکی بدون ضامن

وام کارت اعتباری بانک ملت بر روی سند ملکی بدون نیاز به ضامن است. برای دریافت وام بانک ملت با سند خانه نیز مانند سایر بانک ها باید شرایط اختصاصی اعطای وام را دارا بود و مدارک مورد نیاز را تهیه و بانک ارائه کرد. شرایط گرفتن وام با سند ملکی بانک ملت 1402 نیز هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری ارائه می گردد.

در ادامه برخی شرایط گرفتن وام با سند خانه در بانک ملت اشاره می کنیم:

 • نخستین شرط برای دریافت تسهیلات وام بانک ملت با سند خانه، افتتاح حساب در یکی از شعب این بانک است.
 • متقاضی دریافت وام بانک ملت روی سند خانه، نباید سابقه چک برگشتی در هر یک از بانک های کشور داشته باشد.
 • یکی دیگر از شرایط دریافت وام مسکن از بانک ملت این است که درخواست کننده، بدهی بانکی نداشته باشد.
 • درآمد دریافتی افراد برای محاسبه سقف پرداخت وام و اقساط آن از طرف بانک ملت برای اعطای تسهیلات وام مسکن به متقاضیان، استعلام می گردد.

دریافت وام روی سند خانه بانک سامان

برای دریافت وام روی سند خانه بانک سامان باید توجه داشت که این بانک تسهیلات مسکن را به صورت آنلاین و غیر حضوری در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. در نتیجه متقاضیان دریافت وام با سند خانه از بانک سامان نیز می توانند به صورت حضوری و غیر حضوری نسبت به تقاضای تسهیلات بانکی اقدام نمایند.

در ادامه به بیان برخی از مهم ترین شرایط دریافت وام مسکن روی سند خانه از بانک سامان می پردازیم:

 • برای دریافت وام روی سند خانه بانک سامان، ابتدا ملک مورد نظر ارزش گذاری می شود. این کار معمولاً با حضور نماینده بانک در محل وقوع ملک و کارشناسی آن صورت می گیرد.
 • از جمله شرایط گرفتن وام مسکن با سند خانه این است که تنها به اندازه پنجاه درصد کل ارزش ملک، می توان روی سند آن وام گرفت.
 • میزان درآمد متقاضی توسط بانک سامان استعلام شده و مبلغ بازپرداخت و اقساط وام متناسب با درآمد متقاضی تعیین می شود.
 • در این بانک نیز مانند دیگر بانک ها، به افرادی که سابقه صدور چک بلامحل داشته باشند، تسهیلات وام مسکن ارائه نمی شود.
 • تا پایان بازپرداخت اقساط وام، ملک خریداری شده در رهن بانک خواهد بود. در رهن بانک بودن ملک به معنای آن است که اگر وام گیرنده تعهدات خود در زمینه بازپرداخت مبلغ وام را انجام نداد، بانک می تواند با فروش ملک مزبور، طلب خود از وام گیرنده را دریافت کند.
 • در ارزیابی کارشناسی، ملک مزبور باید مفروز باشد، یعنی شش دانگ در مالکیت وام گیرنده باشد و همچنین ملک باید دارای ارزش اقتصادی متناسب بوده، به راحتی قابل فروش و بلامعارض باشد.

متقاضیانی که قصد دریافت انواع تسهیلات در مورد مسکن و گرفتن وام مسکن با سند خانه دارند، می توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی hloan.bank-maskan.ir انواع تسهیلات ارائه شده برای مسکن را ملاحظه کنند.

شرایط گرفتن وام با سند خانه روستایی

دریافت وام روی سند خانه روستایی از جمله تسهیلات مهم بانک ها است. مطابق با آخرین تغییرات قانونی در سال 1402 مبلغ وام مسکن روستایی به صد میلیون تومان افزایش یافت. بر اساس برنامه طرح جامع مسکن و همچنین ماده 59 قانون برنامه ششم توسعه، احداث دویست هزار واحد مسکونی برای رسیدن به مقاوم سازی هفتاد درصدی، تا پایان سال 1405 در دستور کار است.

با توجه به این که بسیاری از خانه های روستایی از نظر مقاوم سازی در برابر بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله در شرایط نامناسبی قرار دارد، شرایط گرفتن وام مسکن با سند خانه روستایی، به سهولت برای روستاییان در دسترس است.

برای گرفتن وام با سند خانه روستایی می توان به دو شیوه حضوری با مراجعه به بانک و غیر حضوری با مراجعه به درگاه اینترنتی اقدام کرد. برای دریافت وام روی سند خانه روستایی، متقاضی باید وثیقه متناسب با مبلغ وام ارائه دهد، تا در صورتی که از عهده پرداخت اقساط وام برنیامد، مبلغ اقساط از محل فروش وثیقه پرداخت گردد.

شرایط گرفتن وام مسکن با سند خانه(وام روی سند خانه روستایی)

وام مسکن زوجین 1402

هدف وام مسکن زوجین 1402 که توسط بانک مسکن ارائه می شود، تسهیل خرید و یا ساخت یک واحد مسکونی برای زوجین است. از شرایط دریافت وام مسکن زوجین 1402 اخذ فرم ج مسکن ملی می باشد که هم متقاضی و هم همسر او باید این فرم را پر کنند. برای دریافت وام مسکن زوجین 1402 به صورت غیر حضوری از طریق سامانه درخواست تسهیلات بانک مسکن می توان اقدام کرد.

مبلغ وام مسکن زوجین 1402 از محل حساب مسكن يكم و از محل اوراق ممتاز به ترتیب برای تهران و شهر های بالای 200 هزار نفر و سایر شهر ها 160 و 120 و 80 میلیون تومان و 400 و 320 و 240 میلیون تومان می باشد.

خرید اپارتمان در یزد

جمع بندی

در این مقاله از مجله سامان ملک شرایط وام با سند خانه 1402 را مورد بررسی قرار دادیم. البته باید در نظر داشت بانک های دیگری نیز وجود دارند که ارائه دهنده انواع خدمات و تسهیلات مالی برای تامین مسکن می باشند، از جمله وام با سند خانه بانک سپه و وام سند خانه بانک ملی.

به طور کلی با در دسترس داشتن مدارک مورد نیاز و ارائه آنها به بانک می توان با سند خانه وام مسکن گرفت. آخرین تغییرات قانونی برای دریافت وام برای سند خانه از بانک ها و موسسات اعتباری امکان ثبت تقاضا به صورت غیر حضوری از طریق درگاه اینترنتی بانک مورد نظر را ممکن ساخته است.

سوالات متداول

1. با سند خونه چقدر وام میدهند؟

به دلیل تورم و افزایش قیمت ملک، بانک مرکزی با افزایش 60 درصدی سقف وام مسکن موافقت کرده است. البته باید گفت که با قیمت های امسال، وام مسکن 400 میلیونی فقط نیمی از قیمت یک خانه مناسب را پوشش می دهد.
وام های مسکن عبارتند از:
وام مسکن یکم از 80 تا 160 میلیون تومان
وام مسکن جوانان به مبلغ 250 میلیون تومان در تمامی بانک ها
وام مسکن بازنستگان تا سقفغ 50 میلیون تومان
وام مسکن روستایی تا سقف 100 میلیون تومان

2. شرایط گرفتن وام مسکن با سند خانه چیست؟

متقاضیان دریافت وام مسکن باید حداقل هجده سال تمام شمسی سن داشته باشند.
متقاضی نباید در هیچ یک از بانک های کشور، چک برگشتی صادر کرده باشد.
متقاضی وام مسکن نباید بدهی بانکی داشته باشد.
مطابق با آخرین تغییرات قانونی برای دریافت وام مسکن با سند خانه یا باید در بانک مورد نظر افتتاح حساب کرد، و یا با خرید اوراق ممتاز وام مسکن را دریافت نمود.
درآمد متقاضی وام با سند خانه باید برای تعیین سقف مبلغ پرداختی جهت پرداخت اقساط وام، استعلام گردد.

اشتراک گذاری در :

دسته بندی املاک

این مطالب را هم حتما بخوانید

در دنیای شلوغ و پر هیاهوی امروز که بسیاری از افراد به دنبال مکانی آرام و دور از شلوغی شهر هستند، ویلای شهرکی با ارائه...
در این مطلب از مجله املاک سامان ملک به بررسی نکات کلیدی در مورد فسخ قرارداد اجاره، اعم از میزان مبلغ خسارت، زمان فسخ قرارداد...
سند پنج برگی چیست، سندی است که به عنوان "سند رسمی" نیز شناخته می‌شود و یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین اسناد ثبتی در کشورمان است.
در این مقاله به مقایسه ویلای جنگلی و ساحلی پرداختیم و مزایا و معایب هرکدام را به صورت جداگانه بررسی کردیم و به سوالات متداولی...
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شاهرودی

سلام. ممنون مقاله خیلی خوبی بود. اطلاعات کاملی رو بهم دادید. موفق باشید.

samanmelk
پاسخ به  شاهرودی

🙏🌹

پارسا

ممنون از اطلاعات کاملی که در اختیار گذاشتید. من لینک هزینه سند زدن خانه را مطالعه کردم و برام خیلی خوب بود

samanmelk
پاسخ به  پارسا

سلام. اگر در زمینه سند خانه سوال دیگری داشتید می تونین با مشاوران املاک سامان ملک تماس بگیرید.

ثنایی

من خیلی وقته تصمیم به گرفتن وام خانه داشتم ولی خیلی اطلاعات نداشتم. مطالب خیلی خوبی ارائه کردید. ممنون

samanmelk
پاسخ به  ثنایی

🙏😊🙏😊

جهت مشاوره با شماره ” 09162167100 ” تماس گرفته و یا فرم را تکمیل کنید.