سامان ملک، اولین بازار امن آنلاین املاک

لوگوی خطی

بالا شهر یزد کجاست؟

درباره بالاشهر یزد

در این مطلب می خواهیم درباره بالاشهر یزد صحبت کنیم. خیلی از افراد که قصد خرید ملک در یزد را دارند، از مشاوران املاک ما درباره خانه های بالاشهر یزد اطلاعات می خواهند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم این مطلب را گرداوری کنیم تا به افرادی که قصد خرید خانه در یزد را دارند برای تصمیم گیری بهتر در انتخاب محل زندگی کمک کنیم.

برای ارائه مشاوره رایگان ملکی، از ساعت 9 صبح تا 10 شب در خدمت شما هستیم، کافی است با شماره زیر تماس بگیرید:

نام مناطق بالا شهر یزد

یزد یکی از شهرهای گردشگری و باستانی شناخته شده در کشور است که آب هوای گرم و خشکی، قنات و چاه آب بسیار و خانه و سازه های خشتی زیادی دارد. می توان گفت قیمت خانه در یزد به نسبت دیگر شهرها مناسب تر است. امروزه مهندسان معمار با الگو گرفتن از معماری باستانی قدیمی طرح و نمایی بسیار جذاب و خاصی در مناطق بالاشهر یزد اجرا کرده اند که هم بافت شهری حفظ شود و هم مدرنیته در معماری خانه ها ورود کند.

 1. اگر شما قصد زندگی در شهر یزد را دارید، بهتر است بدانید که گرانترین منطقه یزد، محله صفائیه یزد است. ساخت خانه های ویلایی و آپارتمانی بسیار شیک و با متراژ بالا باعث شده قیمت خانه در صفاییه یزد از دیگر مناطق بالاشهر یزد بیشتر باشد. صفائیه بالا شهر یزد جزو مناطق اعیان نشین است.
 2. یکی دیگر از منطقه های بالا شهر یزد، محله بلوار جمهوری یزد است که از سه راه حکیمیان آغاز شده و تا دروازه قران شهر یزد ادامه دارد. این منطقه جز یکی از خیابان های پر از امکانات و دسترسی به تمام مراکز تجاری و رفاهی است. قیمت ملک در بلوار جمهوری یزد به نسب صفاییه مناسب تر است. اگر قصد خرید خانه در خیان های بالا شهر یزد را دارید، بلوار جمهوری گزینه مناسبی برای زندگی با آرامش است. 
 3. به جز دو محله بالاشهر یزد یعنی صفاییه و بلوار جمهوری در شمال و جنوب یزد، خیابان مسکن و شهرسازی و خیابان کاشانی نیز از مناطقی است که قیمت خانه های آن بسیار بالا است و بیشتر یزدی های اعیان و اصیل طرفدار خانه های این محله ها هستند. ولی خب جزو بالاشهر محسوب نمی شود.

بهترین محله های یزد در منطقه صفائیه، بلوار جمهوری، خیابان مسکن و خیابان کاشانی قرار دارند.

اسم خیابان های بالاشهر یزد

خیابان های بالا شهر یزد در مناطق بالاشهر یزد قرار دارند.

خیابان های معروف صفاییه عبارتند از: خیابان ملاصدرا، خیابان وزیری، خیابان جهاد، خیابان شهیدان نیرنگ، خیابان پژوهش، بلوار دانشگاه، بلوار صیاد شیرازی، خیابان منتظر فرج، خیابان تیمسار فلاحی، خیابان جواد الائمه

 می توانید محل دقیق این خیابان ها را با سرچ کلمه ” صفاییه یزد” در گوگل مپ به راحتی ببینید👇

خیابانهای بالا شهر یزد در صفائیه

بلوار جمهوری یزد یک بلوار طولانی است و بیشتر شامل کوچه های معروفی مثل کوچه شرق، کوچه شاداب، کوچه مسجد پیغمبر و کوچه یاسمن، کوچه شمس، کوچه رهبر، خیابان وکیل، کوچه نگاران کوچه مهنور است. بلوار استقلال و خیابان وکیل جزو بلوار جمهوری محسوب نمی شوند ولی آسان ترین راه دسترسی به آن ها از طریق جمهوری است.

 می توانید محل دقیق این خیابان ها را با سرچ کلمه ” بلوار جمهوری یزد” در گوگل مپ به راحتی ببینید👇

اسم خیابان های بالاشهر یزد در جمهوری

خیابان مسکن و شهرسازی که در بین یزدی ها به خیابان یا محله مسکن معروف است، بین خیابان کاشانی یزد و خیابان سلمان فارسی قرار دارد. از خیابان ها و کوچه های معروف نزدیک خیابان مسکن می توان به کوچه عارف و خیابان صحرا اشاره کرد که هر دو از مکان های گران و لوکس برای خرید ملک در یزد به شمار می آیند.

 می توانید محل دقیق این خیابان ها را با سرچ  خیابان مسکن و شهرسازی یزد در گوگل مپ به راحتی ببینید.

گرانترین منطقه یزد و محله های لوکس

از جمله گرانترین محله های یزد و نام مناطق بالا شهر یزد عبارتند از:

جمهوری:

 1. کوچه شرق
 2. کوچه شاداب
 3. کوچه شمس
 4. کوچه نگاران
 5. خیابان وکیل

صفاییه:

 1. میدان کاج
 2. خیابان عدالت
 3. بلوار پروفسور حسابی
 4. خیابان تیمسار فلاحی
 5. بلوار دانشگاه
 6. خیابان وزیری
 7. خیابان ملاصدرا
 8. خیابان مجدالعلما
 9. خیابان میرداماد
 10. کوی اساتید
 11. بلوار جوان
 12. جواد الائمه
 13. مثلثی کوثر
 14. شهرک پزشکان قندی
 15. خیابان بوعلی
 16. خیابان حافظ
 17. پشت پارک آزادگان
 18. خیابان شهید کریمی
مشاوره رایگان خرید ملک در یزد

نکات مهم برای خرید خانه در محله‌های خوب یزد

۱. تحقیق کنید: ابتدا باید محله‌های مختلف یزد را برای خرید خانه بررسی کنید. شما می‌توانید این اطلاعات را از دفاتر مشاوره املاک، سایت‌های املاک و مستغلات، نقشه‌های شهری و همچنین از مردم محلی به دست آورید.

۲. سلیقه خود را در نظر بگیرید: باید سلیقه خود را در نظر بگیرید. شاید برای شما محله‌ای ایده‌آل باشد که برای دیگران مناسب نباشد. بنابراین، به دنبال محله‌ای باشید که با سلیقه شما همخوانی دارد.

۳. امکانات محله را بررسی کنید: باید امکانات موجود در محله مورد نظر خود را بررسی کنید. این امکانات می‌تواند شامل ایستگاه‌های اتوبوس، مراکز خرید، بانک‌ها، داروخانه‌ها، پارک‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها و … باشد.

۴. نزدیکی به مراکز شهری: اکثر افراد ترجیح می‌دهند در محله‌ای زندگی کنند که به مراکز شهری نزدیک باشد. بنابراین، اگر این یکی از الزامات شماست، باید بررسی کنید که آیا محله‌ای که در آن می‌خواهید خانه بخرید، به مراکز شهری نزدیک است یا خیر.

۵. امنیت محله: امنیت محله برای اکثر خانواده‌ها اهمیت دارد. بنابراین، قبل از خرید خانه باید مطمئن شوید که محله امنی است. می‌توانید این موضوع را با مردم محلی و نیروهای انتظامی بررسی کنید.

۶. تراکم جمعیت: تراکم جمعیت می‌تواند بر کیفیت زندگی در محله تأثیر بگذارد. بنابراین، باید بررسی کنید که تعداد افرادی که در محله زندگی می‌کنند، چقدر است.

۷. هزینه خرید خانه: باید قبل از خرید خانه، هزینه‌های مربوط به خرید، نگهداری و نگهداری آن را محاسبه کنید. باید بررسی کنید که آیا می‌توانید این هزینه‌ها را پرداخت کنید یا خیر.

۸. بازدید از خانه: باید خانه‌هایی که قصد خرید آن‌ها را دارید، بازدید کنید. بررسی کنید که آیا خانه‌ها در وضعیت خوبی هستند و آیا نیاز به تعمیرات دارند یا خیر. پیشنهاد می کنیم حتما مقاله نکات بازدید از ملک را بخوانید.

۹. مشاوره با یک مشاور املاک حرفه ای: برای خرید خانه، بهتر است با یک کارشناس مسکن مشورت کنید. او می‌تواند به شما کمک کند که محله‌ای که در آن خانه را خریداری می‌کنید، مناسب شماست یا خیر.

در کل، خرید خانه در محله‌های خوب یزد به عنوان یک تصمیم بسیار مهم باید با دقت و بررسی‌های لازم صورت گیرد. امیدوارم این راهنمای جامع به شما در خرید خانه در یزد کمک کند.

اگر قصد خرید خانه در یزد را دارید و می خواهید با محله های بالاشهر یزد آشنا شوید، مشاورین املاک سامان ملک برای مشاوره رایگان ملکی در خدمت شما هستند👇

سوالات متداول

1. کدام مناطق صفاییه پیشرفت کرده و کدام ها قراراست پیشرفت داشته باشند؟

مناطقی که پیشرفت کردند، بافت اصلی خود صفاییه هستند. که هنوز هم جای پیشرفت برا این مناطق هست زیرا این منطقه با ساخت اپارتمان ها و ویلاهای لاکچری در حال نوسازی است.
شهرک های تازه تاسیس در حاشیه صفاییه رشد و آینده بهتری دارند، مثل شهرک پردیس (شن و ماسه)، شهرک مهرآوران، شهرک فراز، شهرک طوبی و …

2. قیمت خانه های صفاییه با جمهوری چه تفاوتی دارد؟

برای مقایسه خانه ها در صفاییه و جمهوری باید بگوییم که خواهان خرید خانه های صفائیه نسبت به جمهوری سه برابر بیشتر است. قیمت املاک صفائیه نیز تقریبا دو برابر املاک جمهوری است.
هم چنین روند ساخت و ساز و پیشنهاد سرمایه گذاری در صفاییه بیشتر از جمهوری است.

دسته بندی املاک
جدیدترین املاک سامان ملک

این مطالب را هم حتما بخوانید

تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت امری حساس و پر اهمیت است، زیرا قرارداد مشارکت در ساخت، تمامی قوانین، مسئولیت‌ ها و وظایف طرفین در ارتباط...
بررسی تفاوت ویلا شهری و روستایی، برای افرادی که قصد خرید ویلا در شمال را دارند از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. ویلای روستایی...
برای خرید ویلا روستایی می توانید به صورت آنلاین از وب سایت سامان ملک اقدام داشته باشید. هم چنین می توانید از مشاوره های سامان...
مشارکت در ساخت یک موضوع مهم در صنعت ساخت و ساز است. گاهی اوقات کسی که صاحب یک خانه گلنگی یا زمین است، آن را...
اشتراک در
اطلاع از
5 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نیما غلامی

من از وقتی توی یزد دانشجو شدم فهمیدم چقدر تفاوت بین بالا شهر و پاینن شهر یزد زیاده، هم امکاناتش و هم املاکش خیلی با هم فرق دارن. من میخوام خونه بگیرم واسه همین میخواستم بیشتر با محله های یزد اشنا بشم. مقاله محله های یزدتون هم خیلی به من کمک کرد.

شکری

من برای خرید خونه در یک محله متوسط ازتون مشاوره گرفتم و االان خیلی راضی هستم. ممنون از سامان ملک

یاشار

قصد سفر به شهر یزد را داشتیم با اطلاعات این سایت و مناطقی که گفتید همه جاهای دیدنی را رفتیم و واقعا لذت بردیم. ممنون

جهت مشاوره با شماره ” 09162167100 ” تماس گرفته و یا فرم را تکمیل کنید.