دریافت مشاوره رایگان

سامان ملک | مرکز امن و آنلاین معاملات ملکی

لوگوی خطی

شرایط گرفتن وام مسکن با سند خانه

وام با سند خانه

نحوه گرفتن وام با سند خانه بسته به این که به کدام بانک مراجعه شود، متفاوت است. ارائه وام روی سند ملکی در اغلب بانک ها و موسسات مالی و اعتباری انجام می شود. با توجه به موقعیت و امکانات هر بانک، شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت وام با سند خانه متفاوت است.
در حال حاضر با توجه به افزایش تسهیلات بانکی ارائه شده در نتیجه طرح نهضت ملی مسکن، دریافت وام با سند خانه افزایش یافته است. با سامان ملک همراه باشید تا شرایط گرفتن وام مسکن با سند خانه را بررسی کنیم.

با سند خانه میشود وام گرفت؟

دریافت وام با سند خانه طی دستورالعمل های مشخصی در دوره های معین ابلاغ می گردد. به طور کلی شرایط مشترکی که تحقق آنها برای دریافت وام سند خانه ضروری است عبارتند از:

 1. از جمله شرایط گرفتن وام روی سند خانه این است که متقاضیان دریافت وام مسکن باید حداقل هجده سال تمام شمسی سن داشته باشند.
 2. یکی از شرایط دریافت وام مسکن این است که متقاضی نباید در هیچ یک از بانک های کشور، چک برگشتی صادر کرده باشد.
 3. امکان دریافت وام با سند خانه، تنها برای آن دسته از متقاضیانی فراهم است که بدهی بانکی نداشته باشند.
 4. مطابق با آخرین تغییرات قانونی برای دریافت وام مسکن با سند خانه یا باید در بانک مورد نظر افتتاح حساب کرد، و یا با خرید اوراق ممتاز وام مسکن را دریافت نمود.
 5. درآمد متقاضی وام با سند خانه باید برای تعیین سقف مبلغ پرداختی جهت پرداخت اقساط وام، استعلام گردد.
با سند خانه میشود وام گرفت

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام با سند خانه

پس از آگاهی یافتن نسبت به شرایط و نحوه درخواست برای دریافت وام روی سند خانه، باید مدارک مورد نیاز برای تحویل دادن به بانک فراهم شود. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای دریافت وام مسکن با سند خانه در بانک های ایران از قرار زیر است:

 1. شناسنامه و رونوشت (فتوکپی) صفحات اول و دوم آن.
 2. کارت ملی و رونوشت آن.
 3. ارائه شناسنامه عکسدار و کارت ملی ضامن یا ضامنین وام.
 4. ارائه شناسنامه و کارت ملی فروشنده خانه به متقاضیان.
 5. ارائه فیش حقوقی با قید میزان حقوق دریافتی یا ارائه گواهی اشتغال به کار.
 6. چنانچه ملک توسط وکیل انتقال یابد، باید مدارک مثبته سمت وکیل نیز برای دریافت وام به بانک ارائه گردد.
 7. ارائه سند مالکیت ملک و رونوشت از آن با لحاظ کردن شرایطی که بانک اعلام کرده است.
 8. ارائه پروانه ساخت ملک و رونوشت آن که در بردارنده تاریخ ساخت و قدمت ملک باشد.
 9. به علاوه این که در مورد متقاضیان مرد، ارائه کارت پایان خدمت وظیفه یا کارت معافیت برای استفاده از تسهیلات بانکی الزامی است.
مدارک مورد نیاز برای دریافت وام با سند خانه

وام بانک مسکن با سند خانه

برای دریافت وام روی سند خانه بانک مسکن باید دانست که یکی از اهداف تشکیل بانک مسکن، توجه به اهمیت سرمایه گذاری در زمینه مسکن و شهرسازی و ارائه تسهیلات برای رونق تولید مسکن است.

روش های گرفتن وام بانک مسکن با سند خانه

شرایط وام بانک مسکن با سند خانه در حال حاضر دو شیوه حضوری و غیر حضوری را در بر می گیرد. 

 • متقاضیان می توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی بانک مسکن نسبت به تکمیل فرم درخواست مبادرت نمایند.
 • در شیوه حضوری فرد متقاضی باید به یکی از بانک های مسکن مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را ارائه نماید.
 • در برخی از روش ها برای گروه های خاصی مثل زنان بی سرپرست یا اقشار کم درآمد، دریافت تسهیلات وام با سند خانه در بانک مسکن نیازی به افتتاح حساب و سپرده گذاری نیست.

شرایط وام با سند خانه بانک مسکن

در ادامه به برخی از شرایط گرفتن وام مسکن با سند خانه بانک مسکن اشاره خواهیم کرد:

 • دریافت وام به میزان حداکثر قابل پرداخت، منوط به این است که از تاریخ ساخت خانه بیش از 25 سال نگذشته باشد. در صورتی که از تاریخ ساخت خانه تا زمان درخواست برای دریافت وام مسکن، بیش از 25 سال سپری شده باشد، به ازای هر سال قدمت بیشتر، مقداری از سقف مبلغ وام کاسته می شود.
 • چنان چه ملک بیش از 30 سال قدمت داشته باشد، پرداخت تسهیلات وام مسکن روی سند آن امکانپذیر نیست.
 • شرایط گرفتن وام از بانک مسکن با سند خانه در صورتی که افراد متقاضی بخواهند از محل های دیگری تسهیلات بانکی دریافت کنند، می بایست حساب مشخصی را در بانک مسکن افتتاح نمایند.
 • داشتن سابقه چک برگشتی در هر کدام از بانک های کشور، مانع از دسترسی متقاضی به تسهیلات شرایط گرفتن وام با سند خانه از بانک مسکن خواهد شد.
 • جهت گرفتن وام با سند خانه بانک مسکن، میتوان اوراق ممتاز با حق تقدم، خریداری کرد.
وام با سند خانه بانک مسکن

وام بانک ملت روی سند خانه

برای دریافت وام بانک ملت با سند خانه نیز مانند سایر بانک ها باید شرایط اختصاصی اعطای وام را دارا بود و مدارک مورد نیاز را تهیه و بانک ارائه کرد. شرایط گرفتن وام با سند خانه در بانک ملت نیز هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری ارائه می گردد. در ادامه برخی شرایط گرفتن وام با سند خانه در بانک ملت اشاره می کنیم:

 • نخستین شرط برای دریافت تسهیلات وام بانک ملت با سند خانه، افتتاح حساب در یکی از شعب این بانک است.
 • متقاضی دریافت وام بانک ملت روی سند خانه، نباید سابقه چک برگشتی در هر یک از بانک های کشور داشته باشد.
 • یکی دیگر از شرایط دریافت وام مسکن از بانک ملت این است که درخواست کننده، بدهی بانکی نداشته باشد.
 • درآمد دریافتی افراد برای محاسبه سقف پرداخت وام و اقساط آن از طرف بانک ملت برای اعطای تسهیلات وام مسکن به متقاضیان، استعلام می گردد.

دریافت وام روی سند خانه بانک سامان

برای دریافت وام روی سند خانه بانک سامان باید توجه داشت که این بانک تسهیلات مسکن را به صورت آنلاین و غیر حضوری در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. در نتیجه متقاضیان دریافت وام با سند خانه از بانک سامان نیز می توانند به صورت حضوری و غیر حضوری نسبت به تقاضای تسهیلات بانکی اقدام نمایند.

در ادامه به بیان برخی از مهم ترین شرایط دریافت وام مسکن روی سند خانه از بانک سامان می پردازیم:

 • برای دریافت وام روی سند خانه بانک سامان، ابتدا ملک مورد نظر ارزش گذاری می شود. این کار معمولاً با حضور نماینده بانک در محل وقوع ملک و کارشناسی آن صورت می گیرد.
 • از جمله شرایط گرفتن وام مسکن با سند خانه این است که تنها به اندازه پنجاه درصد کل ارزش ملک، می توان روی سند آن وام گرفت.
 • میزان درآمد متقاضی توسط بانک سامان استعلام شده و مبلغ بازپرداخت و اقساط وام متناسب با درآمد متقاضی تعیین می شود.
 • در این بانک نیز مانند دیگر بانک ها، به افرادی که سابقه صدور چک بلامحل داشته باشند، تسهیلات وام مسکن ارائه نمی شود.
 • تا پایان بازپرداخت اقساط وام، ملک خریداری شده در رهن بانک خواهد بود. در رهن بانک بودن ملک به معنای آن است که اگر وام گیرنده تعهدات خود در زمینه بازپرداخت مبلغ وام را انجام نداد، بانک می تواند با فروش ملک مزبور، طلب خود از وام گیرنده را دریافت کند.
 • در ارزیابی کارشناسی، ملک مزبور باید مفروز باشد، یعنی شش دانگ در مالکیت وام گیرنده باشد و همچنین ملک باید دارای ارزش اقتصادی متناسب بوده، به راحتی قابل فروش و بلامعارض باشد.

متقاضیانی که قصد دریافت انواع تسهیلات در مورد مسکن و گرفتن وام مسکن با سند خانه دارند، می توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی hloan.bank-maskan.ir انواع تسهیلات ارائه شده برای مسکن را ملاحظه کنند.

شیوه دریافت وام مسکن روستایی

دریافت وام روی سند خانه روستایی از جمله تسهیلات مهم بانک ها است. مطابق با آخرین تغییرات قانونی در سال 1401 مبلغ وام مسکن روستایی به صد میلیون تومان افزایش یافت. بر اساس برنامه طرح جامع مسکن و همچنین ماده 59 قانون برنامه ششم توسعه، احداث دویست هزار واحد مسکونی برای رسیدن به مقاوم سازی هفتاد درصدی، تا پایان سال 1405 در دستور کار است.

با توجه به این که بسیاری از خانه های روستایی از نظر مقاوم سازی در برابر بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله در شرایط نامناسبی قرار دارد، شرایط گرفتن وام مسکن با سند خانه روستایی، به سهولت برای روستاییان در دسترس است.

برای دریافت وام مسکن روستایی می توان به دو شیوه حضوری با مراجعه به بانک و غیر حضوری با مراجعه به درگاه اینترنتی اقدام کرد. برای دریافت وام روی سند خانه روستایی، متقاضی باید وثیقه متناسب با مبلغ وام ارائه دهد، تا در صورتی که از عهده پرداخت اقساط وام برنیامد، مبلغ اقساط از محل فروش وثیقه پرداخت گردد.

شرایط گرفتن وام مسکن با سند خانه(وام روی سند خانه روستایی)

جمع بندی

در این مقاله شرایط وام با سند خانه را مورد بررسی قرار دادیم. البته باید در نظر داشت بانک های دیگری نیز وجود دارند که ارائه دهنده انواع خدمات و تسهیلات مالی برای تامین مسکن می باشند، از جمله وام با سند خانه بانک سپه و وام سند خانه بانک ملی.

به طور کلی با در دسترس داشتن مدارک مورد نیاز و ارائه آنها به بانک می توان با سند خانه وام مسکن گرفت. آخرین تغییرات قانونی برای دریافت وام برای سند خانه از بانک ها و موسسات اعتباری امکان ثبت تقاضا به صورت غیر حضوری از طریق درگاه اینترنتی بانک مورد نظر را ممکن ساخته است.

دسته بندی املاک
جدیدترین املاک سامان ملک
هیچ داده ای یافت نشد

این مطالب را هم حتما بخوانید

در نظام حقوقی کنونی ایران، گام نهایی در به مالکیت در آمدن خانه، گرفتن سند خانه است. سند زدن خانه معمولاً به صورت تک برگ...
امروزه مراکز خرید پر شماری در شمال کشور در حال فعالیتند. بدون تردید یکی از ابعاد جذاب سفر به شمال کشور، رفتن به مراکز خرید...
در این نوشتار از سایت املاک سامان ملک، به بررسی اصلی ترین نکات حقوقی مهم در خرید آپارتمان، مطابق با قوانین حقوقی ایران می پردازیم....

جدیدترین املاک سامان ملک

هیچ داده ای یافت نشد
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شاهرودی

سلام. ممنون مقاله خیلی خوبی بود. اطلاعات کاملی رو بهم دادید. موفق باشید.

پارسا

ممنون از اطلاعات کاملی که در اختیار گذاشتید. من لینک هزینه سند زدن خانه را مطالعه کردم و برام خیلی خوب بود

جهت مشاوره با شماره ” 09162167100 ” تماس گرفته و یا فرم روبرو را تکمیل نمایید.